Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tudnátok ajánlani olyan...

Tudnátok ajánlani olyan vállalkozót, aki családi házak építésével foglalkozik?

Figyelt kérdés

Az újabb és újabb szabályoknak köszönhetően már nem megengedett a saját magamnak történő építgetés,vállalkozónak kell kiadni.

Elsősorban Szegeden és környékén keresek olyan vállalkozót,aki a munkájára igényes és nem is túl drága.



2017. máj. 19. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

A legjobb helyen keresel :-D

A terveződ majd ajánl egy-két céget, neki úgyis együtt kell velük dolgozni a kötelező művezetés miatt. Ismer kivitelezőket. Ennek megfelelően, amilyen tervezőt választasz, olyan minőségű kivitelezőt is fog ajánlani (tudod, madarat tolláról...). Szóval első lépés egy jó tervező kiválasztása.

2017. máj. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Az újabb és újabb szabályoknak köszönhetően már nem megengedett a saját magamnak történő építgetés"


valóban, és nagyon jól tették az okosok hogy ezt törvénybe hozták.

éppen elég össze kókányolt ház épült az elmúlt évtizedekben, mert a szomszéd Pista meg a haverja a Laci aki dolgozott kőműves mellett segédmunkásként, elvállalták a melót.

ismerősöket kell megkérdezni, a jó kivitelezőnek hamar híre megy.

tudnék párat én is ajánlani, de ők Pest megyénél messzebb sajnos nem mennek.

2017. máj. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Szia, én építkezek, és kb még 5 embert tudok körülöttem aki szintén. Az általános tapasztalat hogy nincs ember az építőiparban. Egy ház felépítése ma kb 2 év. Egy szakemberre néha fél évet is kell várni. Számolj ezzel.
2017. máj. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Ma 09:29 Igen régen kalákában építkeztek a népek. A szomszédokkal összedobták ki mihez értett azt csinálta. Na és ? A Kádárkockák szinte mind így épültek. Hallasz te olyat hogy tömegesem dőlnének össze ezek? Dehogy is. És a két év építkezés is túlzás. Egy év alatt simán kész csak a pénzen múlik.
2017. máj. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Egy ház nem attól lesz rossz mert összedől. Azok a házak vizesednek, penészesednek, horribilis energiát emésztenek fel, biciklibelsőben a vakolatban vannak a vezetékek, nincs egy derékszög bennük. Az utólagos aljzatszigetelésre iparág épült már. A 30-40 évvel ezelőtti kóklerek miatt. Nem az összedőlés a gáz velük.
2017. máj. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

#3

KÉT ÉV?! Akkor valamit nagyon rosszul csináltok. Első kapavágástól 7 hónap a környezetemben mindenkinek, plusz a tervezés-engedélyek pár hónapja. Nem 1982-t írunk, hogy tökölés menjen.

2017. máj. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#5 számból vetted ki a szót, pont én is hasonlókat akartam írni.

lakásfelújításokkal foglalkozok, számtalan ilyen szomszédok segítségével felrántott házat preparáltunk már.

nyilván én sem az összedőlésről beszéltem, hanem arról hogy egy konyhabútort nem tudsz normálisan beépíteni mert a 3x4-es helységben a falak derékszögében 5-10 centi van.

és olyankor a tulaj meg áll és csodálkozik hogy a 10+ millióért vásárolt házában miért lehet csak "igénytelenül" barkácsolva megcsinálni mindent anélkül hogy a falakat ne kéne újra vakolni legalább a függő közelébe.

mérőszalag és függő ón meg vízmérték régen is volt, az más kérdés hogy 2 láda Kőbányai után fingja nem volt a Pistának hogy néha alkalmazni is kéne ezeket az eszközöket.

persze élni lehet egy ilyen házban, de az igényes felújításhoz nagyon nagyon mélyen a zsebbe kell nyúlni.

más szar munkáját sokkal többe kerül korrigálni, mint ma egy normális házat felépíttetni.

2017. máj. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Most szeretnél építési vállalkozót keresni a szezon közepén?

ÓÓÓóóóó....

2017. máj. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
két év. Ilyen tekintetben sokkal rosszabb időszakot élünk mint 82ben.
2017. máj. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Azért nem kell itt olyan óriási problémát csinálni abból, hogy egy fal ferde, vagy nem derékszögű, egy jó asztalos simán megoldja a problémát, csak tudni kell szöget mérni. Amai CNC vezérelt gép bármit levág hajszál pontosan, csak meg kell fizetni.

Nemrég újítottam fel egy 100éves belső körfolyosós házban egy fürdőszobát, aminek a kéménye 3,5m 12cm volt ferde, a falban pedig 4,5cm volt. 1 nap alatt kihúztam és egy hétvége alatt ki is száradt. Nagyon sok "mesterember" megérkezik e helyszínre és közli, hogy a tökéletesen sima és derékszögű falra 2500-3000ft m2 burkol. Meghiszem azt, mert egy nap alatt simán felszór 15-20 m2, csak a ragasztót kell keverni és felszórni a falra. Még a szilózásért is külön pénzt kér méterenként, szánalmas. Ha felületkiegyenlítést kell csinálni, akkor vagy el sem vállalja vagy mond 1000-1500ft többletköltséget négyzetméterenként,mert egyébként neki nem éri meg. Ifjú koromban 2 évig festőként dolgoztam, egy olyan mester mellett dolgozhattam aki soha nem adott ki szar munkát a kezéből, ha kellett átment rajta még egyszer, de mégaz új építésű lakásokban is olyan ritkán láttam minőségi burkolást, mint napfogyatkozást, és a tulajok simán átvették a munkát miközben a festésnél minden kis szöszbe belekötöttek.

2017. máj. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!