Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tégla vagy könnyűszerkezetes?...

Tégla vagy könnyűszerkezetes? Melyik, miért? Aki tud, segítene?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, nem sokat értek hozzá.Köszönöm
2017. jún. 3. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Tégla.

Ismeri minden kivitelező, mindenütt kapni, jó a hőtároló tömeg (lassan melegszik, lassan hűl), min. 100 év élettartam, rovarok, rágcsálók nem tudják rágni, víznek viszonylag jól ellenáll (csőtörés esetén nem kell a fél házat bontani, lásd ytong). Ha mégis valami baj van, egyszerűen javítható, vakolható. Természetes anyag, nincs benne semmilyen konzerválószer.

A kész ház jobban tartja az árát.


Természetesen vannak hátránya is. Fagyban nem lehet falazni, az új falat 1 évig ajánlott pihentetni vakolás előtt. Sok anyagot kell mozgatni az építkezésen, tégla, habarcs, vakolat stb. A könnyűszerkezeteshez képest munkaigényesebb.

Ha most kéne magamnak házat építenem: porotherm 30 K tégla és 16 cm szigetelés menne rá.

2017. jún. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

eladásra könnyűszerkezetes, magamnak tégla.

az #1 már nagyjából összefoglalta a lényeget, nekem van tapasztalatom mind a kettővel.

könnyűszerkezetest csak az akarjon aki hamar be akar költözni, viszont van rá elég pénze.

2017. jún. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

nem kell pihentetni a téglát vakolás előtt, ez a salakra volt érvényes.

A tömeg ma már nem igen jellemzi a mai téglákat. Tömeg tekintetében a vályognak és mészhomok téglának jó a hőtárolása.

De bármilyen víz-gáz, fűtés, villany későbbi módosítása a tégla házaknál egyszerűbb.

A fa konzerválással nincsen probléma, mert bizonyos sóoldattal telítve nem támadják meg a rágcsálók. valamint rendesen be is van burkolva.

De a tégla előnyösebb mindenképpen.

2017. jún. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Könnyűszerkezetes házat kizárólag nyaralónak ajánlom, nincs hőtömeg, folyamatos fűtést-hűtést igényel, az egyetlen előnye, hogy aránylag gyorsan felépíthető.

Ha lakóházban gondolkozol, akkor a legolcsóbb és legnagyobb hőtömegű falazóblokk+gyapot szigetelés.

Egy falazatnak nem csak a hőszigetelési követelményeknek kell megfelelni, hanem a páratechnika és zajkomfort sem mellékes tényező. Az utóbbi 2 szempont manapság háttérbe szorul, pedig az élhetőséget nagyban befolyásolja.

Ha ma építkeznék, akkor Ytong p4 25-30cm+10-15 gyapot vagy multipor, ha tégla, akkor pedig Leier 25cm Objekt+10-15cm gyapot. Esetleg még a SILKA is szóba jöhet 25cm+ 15cm gyapot.

Az új csodatéglák kerülendők, szerkezetileg nagyon ki vannak könnyítve, repedésre hajlamosak, árban sem nyerők, szóval nem javaslom. A monolit vasbeton szerkezetű "nikecell házakban" lakjon az aki feltalálta, könnyű vele dolgozni, gyorsan fel lehet húzni,de benne lakni már egészen más helyzet.

Ha könnyűszerkezetes kell mindenképpen, akkor a fémvázas javasolom, főleg ha emeletes kialakítású. A fémvázas szerkezetnél nagyon fontos, hogy tapasztalt gárda szerelje össze és mindenképpen hegesztve is legyen, ne kizárólag csavarkötéses,mert az folyamatosan nyöszörög. Voltam már olyan fémszerkezetes házban ami nagyon profin volt kivitelezve, tiszta üveg és fém, de az nem az olcsó kategória, sokkal drágább mint egy hagyományos falazat.

2017. jún. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Ami az ytong és a csőtörést illeti az egy vicc, semmi baja nem lesz tőle. Az ytong nagyon magas vízfelvételű építőanyag, de szerkezetileg nem károsul attól,mert megázik. Én ytongból építkeztem, sajnos az építkezés közben többször is volt felhőszakadás, semmi probléma nem volt vele, simán kiszáradt, nem repedett meg.

Az ytongnál egy dologra kell tekintettel lenni, az a zsugorodás és hogy a terhelés minél egyenletesebben legyen elosztva. Az utóbbi ugyanúgy vonatkozik az új csodatéglákra, de míg az Ytong egy tömör anyag, addig a szétrepedt tégla elég komoly problémákat tud okozni.

2017. jún. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megint benézett valami nagytudású szerencsétlen aki mindenkit lepontozott. Nem értem ezeket az embereket.
2017. jún. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!