Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Érdemes kőművesnek tanulni?...

Érdemes kőművesnek tanulni? Azzal lehet amerikai házat építeni? Szakértők véleményét várom.

Figyelt kérdés

Gondolkoztam a jövőmről, az épitkezés mint ipar elégé vonz.

Szóval olyasmikre gondoltam hogy veszek egy házat olcsón, felújítom utána eladóm, és remélhetőleg profittal tudom tovább adni. Esetleg gondoltam arra hogy az usába olcsón tudnék telket venni, ott megépíteném a házat. És mivel köztudott hogy ott több százezer dollárba is benne van egy ház, talán ebből elég szépen lehetne profitálni. Mit gondoltok ez mennyire jövedelmező? Káros szenvedélyem nincs, sőt mondhatni a félrerakott pénz a függöségem.



2017. jún. 7. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
okés ha még szerzel hozzá burkolót, ácsot, villanyszerelőt, csőszerelőt, festőt, stb...
2017. jún. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

USA nagy részén a gyors szerekzetes fa házak a jellemzöek, mert nagy mennyiségü faanyag volt rendelkezésre.

kb 20-30 évre építenek, majd bontanak teljesen és újból építés.


Olcsó telek csak ott van, ahol olcsó környék van, az pedig a gettok, vagy max a gettok szélei.

Az usaban teljesen mások az árarányok mint euroában. Lehet egy telek arányában olcsobb, de ha ráütsz a kisújjadra, és korázban kell ellátni, még biztosítással is több ezer dollár önrészt kell kifizetned... USa legtöbb részén igen magas a munkanélküliség, rengeteg az illegális bevándorló. Szerintem álmodj elöször europában aztán utánna nézd meg mi van USAban.

2017. jún. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

minden kis 10-en éves akit vonz az építõipar elsõ körben errõl àlmodozik...csakhogy ez sajna nem a valósàg...


amúgy a kõmûves kibt van egész nyàron... munkàjàból adódóan àltalàban semmi àrnyék, gebedhetsz napi 8-10óràt a tûzõ napon... szarrà megy a bõröd, 30éves korosra màr aszott barna a bõröd +tiszta ragya...

télen meg, ha egyàltalàn jut munka, akkpr meg megfagysz...


én szobafestõ vagyok.

mi nyàron a kész hàzban, télen a fûtöttben vagyunk..

alkalmazottként kb ugyan azt lehet megkeresni, mint kõmûvesként, ez 9000-12000ft per nap, vàllalkozóként meg akàr a csillagos ég...


én kint vagyok New Yorkban itt olyan cégnél, akik Manhattanben melóznak, nem ritka a napi $250-$300sem...

én jelenleg egy külvàrosi nyigis cégnél melózom csak $180 van naponta, de a stressz is kevesebb.

2017. jún. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

egy osztálytársam a nyolcadik után elment kőműves szakmát tanulni. már húsz is elmúlt, amikor azt hallotta, hogy az USÁ-ban a jó kőműves aranyért dolgozik. a kint élő rokona elintézte, hogy kijusson..munkát vállalhatott. Olyan jól dolgozott(és a nyelvet is nagyjából vágta), hogy nemsokára vállalkozó lett. Ma már kőgazdag pasi.


a (jó) kűműves a Földön bárhol aranyat ér. mondom a jó kőműves..

2017. jún. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy a festő is írta, a kőműves a legkeményebb szakma az építőiparban. Amúgy a készházakat inkább ácsok, asztalosok készítik. De komplett kész házhoz még egy csomó szakma kell: gépészet, villanyszerelés, burkolás, hogy csak a legfontosabbakat említsem.
2017. jún. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!