Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Régi parasztházhat szeretnénk...

Régi parasztházhat szeretnénk bővíteni (kb.30nm-rel). Mennyibe kerül az engedélyeztetés, illetékek stb. , hogy minden teljesen hivatalos legyen? Igaz, hogy "csak a papír" 1 millió körül áll meg?

Figyelt kérdés
2017. júl. 2. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen nem teljesen elrugaszkodott ár.

A 300m2-es "nemengedélykötelescsakelektronikusnaplómegkivitelitervkellmertegyszerűbbígy" kategória (agymenés).

Sok mindentől függ. Ha kell hozzá geotechnnikai jelentés és statikai kiviteli terv is akkor igen, kerülhet ennyibe.

2017. júl. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A szakember(ek) díja a kiviteli tervekért? Vagy ezen felül még kötelező illetmények a hatóságoknak?
2017. júl. 2. 21:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem akarok hüyeséget mondani, hgy van-e díj az e-napónak!

A végén a földhivatali bejegyzésnek lesz.

(Szerintem, ha csak egy egyszerű bővítés, kijön kevesebből is!

2017. júl. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én építettem egy "fedett teraszt" ami valójában egy plusz szoba, de pont senkinek semmi köze hozzá.
2017. júl. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Én építettem egy "fedett teraszt" ami valójában egy plusz szoba, de pont senkinek semmi köze hozzá."

Felénk is voltak ilyen "bátor" emberek, az első légifotós ellenőrzés (földhivatali nyilvántartással összevetés) után egyből félénkebbek lettek! Főleg, hogy az utcában hárman kaptak bontási kötelezést a bírság mellé!

Nem éri meg!

2017. júl. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Homlokzathoz illesztett előtetőt bármikor építhetsz... jó ácsmunkával bármikor építhetsz egy teraszt, az pedig, hogy az a terasz minden funkcióját ellátja egy szobának, ahhoz senkinek semmi köze...
2017. júl. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze!
2017. júl. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Homlokzathoz illesztett előtetőt bármikor építhetsz... jó ácsmunkával bármikor építhetsz egy teraszt, az pedig, hogy az a terasz minden funkcióját ellátja egy szobának, ahhoz senkinek semmi köze..."

Megint csak részigazságok!

Elhiszem, hogy Te lesz.arod, meg nem érdekel.

Nem értesz hozzá, nem baj!

Nem is látsz előbbre az orrod hegyénél, ez sem baj!

De legalább ne adj tanácsot! Főleg ne olyat amivel kárt, problémát okozhatsz!


A homlokzathoz csatlakoztatott előtető valóban nem engedély (bejelentés) köteles! De mihelyst oszlopokon áll (le van támasztva) onnantól kezdve az. Beleszámít a beépítettségbe.

Földhivatalnál a feltüntetését intézni szükséges.

Lehet, hogy most nem lesz gond, de egy hitelkérelemnél, értékbecslésnél, örökösödésnél, válásnál ez bizony probléma lehet.

És utólag megoldani (ha egyáltalán meglehet) biztos, hogy több problémával jár!

2017. júl. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. júl. 5. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!