Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Manapság szoktak még kockaháza...

Manapság szoktak még kockaházakat építeni? Vagy az már kiment a divatból úgy mint a panel házak?

Figyelt kérdés
Javítsatok ki ha tévedek ,de úgy tudom panel házakat már nem építenek !

2017. júl. 21. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Mit értesz "kocka ház" alatt?

A típusterv alapján épített házat, mert már nincsenek típustervek. De kocka alakú házat még lehet, hogy építtet valaki.

A panel szintén kérdés.

Vb. panelházak már nem épülnek, de a "paneles" építkezés nem tűnt el. Épülnek könnyűszerkezetű (előregyártott) panelből épületek és vb. előregyártott épületelemek (pl. vb. lábazati panelek) is felhasználásra kerülnek pl. csarnoképületeknél.

2017. júl. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sima hétköznapit amúgy én is ilyenben lakom csak ezért tettem fel a kérdést.

[link]

[link]

[link]

[link]

2017. júl. 21. 17:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Látom a Kádár-kockára gondoltál, amik nagy %-ban vegyes falazatúak, vályog és tégla.

Nem ismerem a szokásokat, de ha én építkeznék, csak "kockaházat" csináltatnék, mert nem szeretnék lépcsőzni, tehát marad a földszintes ház, abban meg nincs nagy variálási lehetőség.

Természetesen a kor által elvárható szigeteléssel, fűtéssel, ajtókkal, ablakokkal, stb.

Mondjuk így:

[link]

vagy így:

[link]

2017. júl. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Négyzetes alapút, vagy ahhoz közelállót, igen. Három éve, épült ilyen formájú, a közelünkben. Igaz nagyobb, nem 10 m x 10 m-es.


Én nagyon sajnálom, hogy a miénk nem ilyen alakú, hanem hosszú ház.

Ugyanolyan alapterület és ugyanolyan falmagasság esetén a mi házunk falfelülete 1,45-szor nagyobb, mint a szomszéd kockaházé. Hogy ez mit jelent, például hőszigetelésnél, vagy tetőcserép cserénél? Ennyit. (Új építésnél, építőanyagban is.)

A négyzetes alapú ház közepében elhelyezett, falba épített cserépkályha, vagy kandalló, elég jól befűti az egész házat. Egy hosszú háznál? Nagyon-nagyon nem. Kell belőle 3-4.

2017. júl. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ühüm aham látom ezek már új építésűek !
2017. júl. 21. 18:53
 6/8 A kérdező kommentje:
Szóval ezt amit küldtem kádár kockának nevezik ? Ilyen Kádár Kockát gondolom már nem építenek
2017. júl. 21. 18:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Maga a négyzet alap nem hülyeség, fentebb is írták. Persze lehet jobb elrendezést kitalálni mint 50 éve, meg a korhoz, életmódhoz, igényekhez alakítani.
2017. júl. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A "kádár kocka" épületekkel a 80-as évek elején leálltak.
2017. nov. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!