Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha 23 milliónk van önerőben...

Ha 23 milliónk van önerőben (a lakásom 11,5-12 millió) a többi készpénz, mikor érdemes belefogni építkezésbe?

Figyelt kérdés
Igazából mi is távlatinak gondoljuk (4-5 év), de érdekelne más véleménye is. Elképzeléseink között egy középkategóriás ház szerepel, amely saját tervem alapján 112 négyzetméter, és egy 30nm-es terasz. Amihez magam ragaszkodnék, hogy 12-15 centis kőzetgyapot legyen a homlokzaton, bár erről is személyesen nagyon eltérő véleményeket hallottam. Pince, emelet nem kell. Illetve eszembe sincs emeletes házat építtetni, mert ilyenkor szauna lenne. Mit gondoltok mi lenne a minimum ár Csongrád megyében, ha építkezni szeretnék. Erről annyi eltérő árat hallottam, hogy gondoltam most már itt kérdezem meg. Értem ezalatt, hogy 200 és 400eft/nm árról beszéltek, és volt aki azt mondta, hogy a 300 ezer forint is nulla gépészettel és minden a legalapabb. Vélemények?

2017. júl. 22. 17:20
1 2
 1/18 anonim válasza:
14%

Bankar vagy?

23milla önerő?Vagy Viktor leszarmazott vagy-)

2017. júl. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem, dehogy:) Viktort sem ismerem személyesen:)
2017. júl. 22. 17:46
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

mikor?

most is akár.

ennyi pénzből már egy szerkezet kész házat tetővel is fel lehet húzni, ha megfizethető telket vásároltok.

a többit meg ahogy a pénztárcátok bírja.

kőzetgyapot szigetelés csak azoknak ajánlott akiknek van rá plusz 1,5 milliójuk, egyébként sima új építésű háznál szerény véleményem szerint felesleges pénzkidobás.

100 ezerből meg lehet oldni azt, amit a kőzetgyapot pártvezetősége nyújt.

légtechnika a vizes helységekben, páraszellőzők a nyílászárókban.


padlásteret is meg lehet csinálni úgy, hogy élhető környezetet biztosítson.

pont most csinálunk egyet, 25cm gyapot, plusz 10 centi PIR hab panel, és gipszkarton.

azokba a helységekbe ahol nincs ablak, 22-23 foknál nem ment feljebb a hőmérséklet a kánikulában sem.

megfelelő árnyékolással a többi helységben is biztosítani lehet majd a normális hőmérsékletet.

generál kivitelezőt csak akkor fogadjatok, ha nem értetek a témához.

mert egyébként milliókat lehet spórolni, ha minden szakmától ti kértek árajánlatokat, és nem a generál kivitelező holdudvarára bízzátok a munkálatokat.

persze ez lényeges plusz energiát és időt igényel.

én mivel 10 éve az építőiparban tevékenykedem, szerencsére szereztem annyi ismeretséget hogy ha ház építésbe fognék akkor a legjobb szakemberek végeznék a munkálatokat.

és nem a generál kivitelező lutri emberei.

2017. júl. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%

Pincét, vagy leginkább ablakos szuterént azért csinálnék, nagyon hasznos tud lenni.

Elnyel dolgokat, amikre csak egy évben 2x-3x van szükség, át lehet teleltetni a virágokat benne, (leander, muskátli stb.)

fagyasztóláda/k, kerti bútor, zöldségek, gyümölcsök ládában,

befőttek, savanyúk, füstölt áruk, ... de ti tudjátok...

Utólag fogod bánni, ha nem csinálsz!

2017. júl. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Azt nem irtam, hogy a telek meg van. Azon van egy bontani való ház. Ennek elbontásának ára?

Köszönöm a véleményed a kőzetgyapotról,sajnos hasonló véleményeket hallottam, amiket te is irtál. Ennek ellenére mégis lehet sokkal kellemesebb légkör van egy kőzetgyapottal boritott házban? Amit (inkább) ajánlottak az a grafitos, aminek a k értéke igen kedvező.

Amiről szintén nem vagyok hajlandó lemondani a 3 rétegű üvegezés, hisz sokkal jobb a hang és hőszigetelő tulajdonsága.

Kérdés: igy már tuti nem fogja kifutni a 30 millió?

2017. júl. 22. 19:43
 6/18 anonim ***** válasza:
58%

Akkor most 23 vagy 30 millió?

Azért ha a telek megvan, egy szigetelt földszintes háznak - nagyon átgondolva és megszervezve, sokat informálódva - még Csongrádban is ki kell jönnie 30, de még 23 millióból is, még ha 3 rétegű is az üvegezés.:)

Hacsak nem a bontandó ház helyére akartok építkezni, akkor azt, meg a teraszt lehet későbbre hagyni.

Nekem 3 éve Heves m-ben egy 60 m2-es vályogház és melléképületei bontása és elszállítása, közel 500ezer volt, nem tudom, hogy ez sok vagy kevés.

2017. júl. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Bocsánat, 1 gondolattal előrébb vagyok...., én 30 milliót sejtek minimum erre a házra. A 23 millió a meglévő tőke, aminek fele ingatlanba van, lakásban.

Mellesleg köszi, hogy nem azt mondod, hogy nagyon kevés a tőke! Én nem gondolom most soknak az 500 ezret elbontásra, ha nekem ezt mondanák most határozottan boldog lennék. De számoljak minimum 1 milliót az elbontással járó összköltséggel? Sajnos pont a helyére kerülne az ingatlan, máshova nem is kerülhet.

Manapság, szintén laikusan azt gondolom kell a 3 rétegű üvegezés, hisz ha jól értelmezem 30%-al rosszabb hővezető tulajdonságú.

Esetleg mutassam meg a tervemet?

2017. júl. 22. 20:28
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

Legalább neked meg van a tőke java és nem úgy érdeklődsz, hogy nullád van, de 200nm-es házat akarsz építeni

Mindenkinek igaza van a 2-400 ezer forintos négyzetméterárban. Habár manapság nem igen lehet 200e/nm áron felhúzni házat kulcsra készen. Magam részéről, ha nem hajt a tartár, akkor még gyűjtsetek, 4-5 év múlva, ha évi 1 milliót félre tudtok tenni, már nyert ügyetek lesz, fel tudjátok húzni a házat, és nem kell további 3-4 évet a beköltözésre várni. Én, ha most tehetném, hogy ekkora házat felépítsek, akkor 27-28 millió tőke alatt NEM kezdenék bele. De ezt mai viszonylatnak megfelelően mondható el, nem tudni mit hoz az ingatlanpiac (áremelkedés szempontjából) ennyire távlatira előrevetítve!!!!!

A kőzetgyapot valóban az egyik legjobb hőszigetelő, a páraáteresztő képessége miatt, de számolj úgy, hogy 10.000ft/nm az ára munkadíjjal, míg ezt meg tudod oldani az általad említett grafitos szigeteléssel olcsóbban. A kőzetgyapot nehezebb, drágább, a felrakásáért is többet kérnek! A 3 rétegű üvegezés ma már alap, tuti választás! A régi ház elbontásra számolj 1 milliót, és, ha kihozod 8-900 ezerből akkor örülhetsz.

Ja és, szerintem csak akkor szabad most belefognotok, ha van hol laknotok!

2017. júl. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Martin-Marci?
2017. júl. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

mi egy 90 négyzetméteres házat bontottunk el sajátkezűleg, 550 ezerbe megállt.

ha cég végzi akkor minimum 1 milla felett számolj, ami egyébként reális árnak számít, ha belegondolok mi mennyi fizikai energiát fektettünk a bontásba.

3 rétegű üveg manapság már alap dolognak számít, 20-30 ezerrel dobja meg ablakonként a költséget, ami elhanyagolható azért amit nyújtani tud.

2017. júl. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!