Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha a téglafal be lett vakolva,...

Csreni kérdése:

Ha a téglafal be lett vakolva, akkor arra közvetlenül mehet a falfesték? (belső térről van szó)

Figyelt kérdés

2017. júl. 23. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Nem. Előtte beltéri glett minimum egyszer, de inkább kétszer-háromszor és arra mehet a festék.
2017. júl. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
"Illik" leglettelni.
2017. júl. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%
Előbb glett !!!!
2017. júl. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
És ha glettelve van, szép sík, akkor mehet pl. mélyalapozó majd.
2017. júl. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

Először mélyalapod le. Utána lehet festeni, ha nem akarod glettelni.

Viszont ha nincs le glettelve, vakolatban lévő egyetlenségek látszódni fognak.

Ezen kívül glettelt felületet könyebb festeni.

2017. júl. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Én először le alapmeszelném, utána glettelném és ezután festeném le színre.
2017. júl. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Kell a glett, vagy mélyalap, de én a helyetbe szakemberre bíznám, mert ezt ha 1x kifizeteted akkor a következő 10 festésnél biztosan nem kell bajlódnod.
2017. júl. 24. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek! :-)
2017. júl. 25. 14:30
 9/11 anonim ***** válasza:

Bár nem én vagyok a kérdező, de felmerült bennem egy kérdés, remélem, kérdező megbocsát, hogy "belekérdezek" a kérdésébe :-) Előre bocsátom, laikus vagyok, csak érdekel:


Többen is írjátok, hogy kell a glett, mert akkor lesz sima a fal. De mi van akkor, ha pl. én pont olyannak szeretném, hogy egyenetlen legyen a fal? Mondjuk az olyan "természetes"... Van egyéb jelentősége is a glettnek (pl. szigetelés, kevésbé engedi át a vizet a fal, vagy ha nincs, jobban lepereg a festék, mállik a fal, stb) vagy csak az a lényeg, hogy attól lesz sima a fal?


Ha jól gondolom, szórópisztollyal egyenletesen lehet lefesteni akkor is, ha nem sima a fal - vagy ez mind lükeség, amit gondolok? :D

Előre is köszi, ha válaszoltok :-)

2017. júl. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 - a glett a felületkiegyenlítést szolgálja. Persze, lehet más hatása is, de ezért viszi fel az ember, nem szigetelőanyagként. :)

A saját ingatlanodban olyanra csinálod a falat, amilyenre csak szeretnéd, neked kell hogy tetsszen, mert te leszel a falai között. De elég ritka kívánság, hogy valaki a vakolaton a simítás után megmaradt csíkokat szeretné nézegetni. Persze ha valami textúrát szeretnél neki adni, akkor azt lehet már a vakolatnál elkezdeni.

A festék tapadásánál a mélyalapozó többet számít.


Szórópisztollyal lehet bármire festeni, bár nem minden anyagot és az egyenetlenségeknél megfolyhat hamarabb, illetve kérdés gazdaságos-e azzal dolgozni. Én szoktam fújni, de vannak helyzetek, amikor semmi értelme bekapcsolni a kompresszort.

2017. júl. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!