Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Padlás födém szigetelés...

SpecKrisz kérdése:

Padlás födém szigetelés olcsón mivel? Üveggyapot+OSB vagy EPS vagy XPS?!?!?!?!

Figyelt kérdés

Tavaly vettünk egy kb 35 éves házat. Idén körbeszigeteltettem 10cm EPS szigeteléssel de a padlás még nincs megcsinálva. A födém az pontosan nem tudom hogy milyen de vannak benne vas íjgerendák illetve hőkamerás felvételen a házból látszik hogy a gerendák között ilyen téglalap alakú "kádak" vannak. A padlás felől a ház szélein valami szürke vöröses granulátum látszik, középen ahol jelenleg is tárolok dolgokat ott meg valami betonszerű valami van. A tető fóliázatlan oldskool hódfarkú barna cserép. Bocsi a nyelvezet miatt de nem vagyok szaki :)

Kérdésem hogy hogyan tudnám a lehető leggazdaságosabban szigetelni? Jó lenne ha járható lenne de nincs rá fél millám. Gondoltam üveggapot és OSB kombóra ahol szükséges. Szóval hogyan mivel kellene csinálnom?



2017. aug. 4. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10-es üveggyapot és nejlonnal gondosan letakarva.Csak kémény tisztításkor megyek a padlásra és odáig deszkán járok.Én ezt találtam a legolcsóbbnak,mert alig használom a padlást tárolásra.
2017. aug. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hello!


A legolcsóbb valóban az üveg vagy ásványgyapot, a kőzetgyapot már drágább. Ahol nem akarsz mászkálni, oda jó lesz. A fóliázással csak óvatosan, ha a mennyezet nincs páraszigetelve (pl gipszkartonmennyezet + párazáró fólia), akkor a gyapot alá(párazáró) és fölé(páraáteresztő) is kell fólia. Ha csak a tetejére teszel sima fekete fóliát, akkor a pára lecsapódhat és bevizesedik az egész.

Ahol pedig járni szeretnél, a legegyszerűbb az eps vagy xps + osb lap (az eps-t is védeni kell a víztől, az xps-t nem, de az jóval drágább.

2017. aug. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az előző jól írja. A födémed I gerendák közt betontálcás, salakfeltöltéssel. Erre legjobb az ásványgyapot magában, a felső fóliázás nem kell, inkább valami papír terítés. Ahol járkálsz, oda deszkajárda. Lehet XPS is, de az alól a páraelvezetést meg kell oldani, vagy csak keskeny sávokba rakni.
2017. aug. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor elég ha veszek sima ásványgyapotot és alá párazáró fóliát? milyen vastag ásványgyapot lenne az optimális?
2017. aug. 4. 15:25
 5/10 anonim ***** válasza:
kőzetgyapot jó vastagon a gerendák közé, bedrótozva, nejlonnal leragasztva. Ár/értékben szinte verhetetlen és nem is vállalhatatlanul ronda.
2017. aug. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az ásványgyapoton átmegy a pára, se alá, se fölé nem kell fólia. Felülről azért kell védeni, mert beleül a por és csökken a hőszigetelő képessége. 15 cm a minimum, de 20 is mehet.
2017. aug. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Még annyi lenne a kérdésem hogy ha nem esztergagépet tárolok a padláson csak 1-2 lim-lom-ot illetve járunk rajta esetlegesen akkor milyen vastag OSB lemez lenne az ideális? 12cm elég?
2017. aug. 5. 10:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Én az első vagyok.

Az a helyzet,hogy nekem egyáltalán nem vizesedik,nincs pára lecsapódás a nejlon alatt,mert alulról a mennyezet felől annyi hő jut a gyapotba,hogy ez nem tud kicsapódni.

Mivel a mennyezet a leg melegebb a pára,ha ki is csapódna,akkor az az oldalfalak alján lenne a leg intenzívebb.A padláson lévő gyapotba ezért nem jut pára alulról.Nekem olyan száraz a padláson télen is a nejlon alatt, mint a sivatag.

2017. aug. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Cellulóz szigetelés
2017. nov. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#6 írja jól, nem kell semmilyen fólia, csak papír, vagy esetleg páraáteresztó fólia az ásványgyapot tetejére, hogy ne porosodjon. OSB nem jó, deszka kell. Mindenképp kell neki valami tartóváz, pl. élére állított pallókból keret, amit ledeszkázhatsz, ahol jártok. A keret közé is mehet a szigetelés. Ha magasított a keret, hogy alatta tid járni a levegő, akkor lehet OSB. 15 cm szigetelést javaslok minimum, de jobb a 20 cm.

Az ásványgyapot, üveggyapot (sárga fajta) nem egészséges (elemi szálak, formaldehid kipárolgás), ha ott dolgozni is akarsz, akkor más megoldás kell.

2017. nov. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!