Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyiért bontanak manapság...

Mennyiért bontanak manapság házat?

Figyelt kérdés
A ház 90nm-es vegyes építésű, de van hozzátoldva egy 6, és egy 18nm nagyságú épület. Sajnos telekhatáros ingatlanról van szó, vagyis a szomszéd közvetlen mellette lakik. Tudom az első a bontási engedély, de most mindezek teljes totális elbontására (alapokkal) mennyi pénzt kellene szánni?

#építés #ház #elbontás #falak bontása #bontás ház bontás
2017. aug. 12. 22:44
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
49%

10-es (65%-os)


Nem verem magam, beszélgetek, ... ha tudod mi a különbség.


Feltettek egy kérdést, válaszoltam.


Lebontattam és elszállíttattam a házam?

Igen!

megbüntettek?

Nem!

(Ráadásul én tudom, hogy hova került a sittem.)

Akkor most mi a fenéről győzködsz?

Te csináltasd milliókért és én is úgy csinálom, ahogy akarom.

2017. aug. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Nem szükséges magas lóról okoskodni! Segíteni kell T.Kérdezőnek és nem rossz (drága) tanácsot adni.

Nem követik! Lesz.rják.

Amikor a bontás után szeretnéd a földhivatalnál intézni az épület "feltüntetést" ahhoz szükséges a helyi építési hatóság igazolása. És a kör körbe ért.

A hulladékkal neked mint tulajdonosnak kell elszámolni.

Ha engedélyköteles a bontás (zárt sorú beépítés vagy valamilyen védelem alá eső épület) akkor bontási hulladék tervlap is készül (kell)

(bejelentési eljárásnál is). Te az alapján kell hogy elszámolj. De a hulladékkal akkor is el kell számolni, ha nem engedély köteles.

2017. aug. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem leginkább itt ti ketten kötözködtök, rengeteg módja van az építési törmelék legális eltüntetésének.

Akkor azokat is megbüntetik, akik a Jófogásos hirdetnek, hogy "építési törmelék ingyen elvihető"? Sokaknak kell feltöltéshez, vagy megpucolják a téglákat és felhasználják, stb. Semmilyen építési hatóság nem fog utánajárni, hogy hova lett a sitt, de csak okoskodtok.A kérdező nem szellemi fogyatékos kiskorú, nincs szüksége fogadatlan prókátorokra, majd eldönti, hogy mit csinál.

2017. aug. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm ismét! De össze ne vesszetek már:) Én mindenre vevő vagyok, ha tudom, hogy 1. becsülettel elvégzik a munkát, 2. tudom, hogy a sitt nem kerül az erdőbe és nem okozok ezzel környezetvédelmi szennyezést. A rómaiakra azért gondoltam, mert talán tovább értékesitik a kitermelt téglát, nyilászáróat, ajtókat, fa parkettát stb. Van valami tippetek, hogy mégis mibe fog ez kerülni? Az 50 ezres/8 köbméteres kör tetszik, de nem kevés ez kicsit? Nem okoskodom,csak kérdezem. A vályog valóban veszélyes hulladék, és ezért felárat kell fizetnem mindenütt, ha elszállitják?
2017. aug. 13. 19:04
 15/28 anonim ***** válasza:
Miért veszélyes hulladék a vályog, ami sárból és törekből van?
2017. aug. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
2017. aug. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

A vályog egyáltalán nem veszélyes hulladék. Helyben is hasznosítható, pont úgy hogy a fa is.


Az "ingyen elvihető" kategória is csak addig működik, míg a hatóság egyszer el nem csípi az illetőt. A hulladék hasznosítás és hulladék kezelés drága játék, sok, nem olcsó engedély kell hozzá, így a bírságok sem kispályásak. Tehát nem biztos, hogy nagy biznisz ingyen elvinni valamit.

2017. aug. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

"Semmilyen építési hatóság nem fog utánajárni, hogy hova lett a sitt, de csak okoskodtok"

Nem értesz hozzá, np!

Senki nem mondta, hogy az építési hatóság fog utána járni. A KÖFE fog megszeretgeti.

Igen van amit legálisan el lehet intézni, de nem mindent.

Akik a hulladékkal így járnak el, azok a saját sz.arukat is az ágy alá rúgják?

És csodálkozik az ember (ők is), hogy "hát milyen szemetes az ország"! WTF?

2017. aug. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes amiket írsz 74%-os.

Akkor nem igazán értem, hogy hogyan lehetséges az alábbi. Ahol nekünk a nyaralónk van, eléggé felkapott helyen - a szőlőhegyen földutak vannak.Konkrétan az önkormányzat kérte, hogy akinél nem veszélyes(azbeszt, üveg stb.) építési hulladék van az értesítse őket és adnak segítséget a földutakon való elterítéshez. Így is történik rendszeresen és ennek következtében mára már télen-nyáron járhatóak az utak. Akkor ez most hogy is van?

2017. aug. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy az önkorminak van (szokott lenni) hulladék hasznosítási engedélye? Inert anyagra pont az miatt amit írsz szokott lenni.
2017. aug. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!