Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Klimát szeretnék műemlékvédele...

Klimát szeretnék műemlékvédelem alatt álló társasházban, mi az engedélyeztetés menete?

Figyelt kérdés
Nagyon meleg van nálunk kb 30 fok van naponta ha melegebb van 33 fok nem jó érzés ezért gondoltuk hogy kellene egy klíma úgy tudom hogy engedélyeztetni kell és elméletileg valami SZMSZ nek is meg kell felelni nos az SZMSZ-az nem tudom micsoda...valaki leirná hogyan működik?Hozzáteszem azt hogy másnál a házban van klima..viszont az hogy legálisan van e ott vagy sem azt nem tudom nagyon fontos lenne mivel eléggé meleg van...köszönöm a segítségét aki segít...
2017. aug. 15. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mobil klíma nem jó?
2017. aug. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
2017. aug. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem akarlak megsérteni tisztelt válaszoló de nekem az egy picit drága mivel egy 70 m2 lakásba gyenge.Illetve azt gondolom hogy egy egységet miért ne lehetne legálisan feltetetni úgy hogy a vezeték 1m nél kisebb rész látszódik ki tehát szerintem nem lenne annyira nagy kár...illetve amiatt dögöljek meg a melegtől mert műemlék???De most komolyan akkor miért engedélyezett a műemlékbe való költözés és 70m2 re mobilklíma hát nem tudom..gyengus..
2017. aug. 16. 01:19
 4/8 anonim ***** válasza:
70 m2-re a rendes klíma is édes kevés, 3-4 darab kellene. Műemlékvédelmi osztályon kell kérvényezned de 100% hogy elutasítják. Ha engedély nélkül teszed fel akkor meg szarrá bírságolnak.
2017. aug. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy elutasítják. Általában a kardinális kérdés a kültéri elhelyezése úgy, hogy láthatatlan legyen. Ezt üzleteknél a portálba, a cégtábla mögé teszik, lakásnál a padlásra szokták engedélyezni. Esetleg, ha nagyobb légudvar, légakna van. Nagyon függ az adottságoktól, hogy kapsz-e engedélyt. Hívj ki egy műemlékes építészt, vagy menj be a helyi műemlék hivatalba, és érdeklődj.
2017. aug. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van olyan lehetőség hogy egy egység 3 beltéri és nem mindig menne...szóval csak ha nagyon meleg van.És igen, eléggé nagy légudvar van...
2017. aug. 16. 12:03
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet egy kültérire több beltérit tenni. De minden az adottságoktól függ, ezért kell a hivatalban előre egyeztetni.

Ja, és az SZMSZ az a Szervezeti és Működési Szabályzat, a közös képviselőnél keresd.

2017. aug. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!!!utolsó.
2017. aug. 16. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!