Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ki hibázott? 3 hónapja megcsin...

Ki hibázott? 3 hónapja megcsinált dryvit rendszernél 1-2 négyzetméteres foltokban jön le az üvegszál háló és a ragasztó.

Figyelt kérdés

Szerencse, hogy még nem lett leszínezve.

Kb 350 négyzetméternyi felületről van szó, több helyen is elkezdett lemállni a ragasztóval együtt a háló.

Néhol csak a ragasztó van felhólyagosodva, máshol ahol toldva van függőlegesen a háló, ott kezdett 2-3 méter hosszan elválni.

A "szakember" a ragasztót hibáztatja, Baumit rendszer egyébként.

Szerintem pedig túl sűrű anyaggal csinálták, ráadásul a háló alá nem kentek anyagot, hanem közvetlenül a hálón húzták le a ragasztót.

Azt mondja mindenhol így csinálják, ez a szakszerű.

Szerintem meg nem, mert a szerelési útmutatóban is úgy írja, hogy előbb meg kell kenni ragasztóval az EPS-t, bele az üvegszövetet, majd lesimítani.

Annyira nem értek hozzá, de nem hiszem hogy a ragasztóval lenne a gond.

16cm grafitosra ment amúgy.

A Baumit csak akkor hajlandó ezzel foglalkozni, ha partnercége csinálta a munkát, így nincs is értelme reklamálnom náluk.

Aki elvállata nekem, most nem akarja megcsinálni garanciába mert szerinte nem az ő hibája.

Pereskedni nincs értelme, mert számla nélküli munka volt.

Az lenne a lényeg, hogy konkrétan megtudja ki vagy mi a hibás, mert oké idén már nem merem leszíneztetni (nyilván aki a rendszert csinálta többet nálam nem fog dolgozni) de mi van ha tavasszal máshol is elkezd lemállni a ragasztó?

Fogalmam sincs mitévő legyek...


2017. szept. 23. 16:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól még hívd ki a gyártót, adjon szakvéleményt. Én a szakmában vagyok, és történt már olyan, hogy a méregdrága műemléki festék anyaghibás volt, Németországból! jött szakértő és elismerte a hibát.

Lehet, hogy az időjárás nem volt kedvező, meg aztán 16 cm esetén már speckós dübel, ragasztás kell. És valóban, a hálót kell utólag belesimítani. Szóval ezer oka lehet, de amíg nem derül ki a hiba és nem javítják, ne tegyetek rá több réteget.

2017. szept. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!