Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A bádogos és az ács között mi...

A bádogos és az ács között mi a különbség? Lehet valaki ezek közül bármelyik minimális tériszonnyal? Meg lehet szokni a magasságot? Milyen magasan dolgoznak átlagosan?

Figyelt kérdés

2017. szept. 24. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ács a tetőt rakja össze. Fa szerkezetet és cserepez vagy bármi mással fedi a tetőt. Bádogos beszegi a tető szélét pl a széldeszkáknál bádoglemezzel. Vagy lapostetőt lemezel. Belemezeli a kémény körül . Vagy bármi lemezmunkát megcsinál. Tériszony egyiknél se ajánlatos. Minimális sem
2017. szept. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Az egyik fával,míg a másik lemezzel dolgozik .

A magasságot egyformán bírniuk kell .A magasságot meg lehet szokni .Az épitmények magasságától függ hol kell dolgozni .

Nézz körbe,milyen magas épitményeket látsz .Bádogos munkára minden épitménynél szűkség van .

2017. szept. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Munkájukat keményen meg kell fizetni.

Előző

2017. szept. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%
A magasságot meg lehet szokni. Különben is manapság már nem engednek fel biztosítókötél nélkül.
2017. szept. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Milyen magasan dolgoznak?

Családi háztól toronyházig, amilyen munkát elvállalnak.


A magasságot meg lehet szokni?

Hát persze! ... csak nem egy tériszonyosnak!

2017. szept. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

A veleszületett tériszonyt nem lehet "megszokni", mert szervi elváltozás okozza.

A belső fülben levő, vesztibulum nevű egyensúlyi szervünk felelős a megfelelő egyensúly-érzetért. Azt tulajdonképpen együtt alakítja ki a vesztibulum, a kisagy, a középagy, valamint a mély-érzékelés. Ám ha a vesztibulum az optikai érzékeléssel nincs összhangban, jelentkezik a tériszony.


A "szerzett" tériszony kialakulhat valamilyen, pánikot, szorongást keltő helyzet miatt, amit például kisgyermekkorában tapasztalt meg az illető, ezt pszichoterápiával lehet kezelni, aztán vagy sikerül, vagy nem.


Tériszonyos ne menjen se ácsnak, se tetőfedő bádogosnak!

2017. szept. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Ács: a faszerkezetet építi, ide tartozik az állványozó munka is. Ez az egyik legveszélyesebb szakma.

Tetőfedő: cserepet, palát, stb. teszi fel.

Bádogos: lemezfedést készít, fémlemez szegélyeket, esővíz elvezető csatornákat, stb. készíti.


A családi háztól a templomtoronyig bárhol dolgozhatnak. Kell a jó egyensúly érzék és nem szabad tériszonyosnak lenni. Mivel nagyon terjednek a fémlemez fedések, a bádogod munka igen keresett. De az építőiparban úgy általában nagy a szakember hiány.

2017. szept. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

#6 okos válasz, de szerintem ez esetben nem megyünk vele sokra.

A kérdező a minimális tériszonyt átvitt értelemben értette, hogy kicsit fél a magasban. Ezt meg lehet szokni.

Fiatalkoromban én is járkálgattam építkezésen gerendákon, de a múlt héten úgy alakult, hogy egy ismerősöm építkezésén fel kellett mennem a legfelső szintre. Már rég voltam így magasban, és be voltam tojva. Pedig azóta nem kaptam tériszonyt, de érzem, hogy idővel meg tudnám megint szokni.

2017. szept. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Norika, köszönöm a méltatásod, nagy szükségem volt rá!:)

Én tériszonyos vagyok 45 évesen, holott fiatalon Nagykovácsiban sziklát másztunk úgy, hogy a 3 éves gyerekem a hátamra volt kötve. Ma már a sámlin is tériszonyom van és kapaszkodnom kell, amire ráállok, hogy a felső szekrényből levegyek valamit.

Ha a Kérdező most így fiatalon "enyhén tériszonyos", akkor az csak fokozódni fog, nem elmúlni, de - hiszed vagy sem - nekem totál közömbös, ha bádogosnak megy.

Elmondtam amit erről gondoltam és tapasztaltam, utána mindenki azt csinál amit akar!

2017. szept. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Közben látom, hogy én az 5-ös vagyok és a 6-ost kritizáltad de mindegy is, mert ugyanazt mondtuk, csak ő még az okokat is kifejtette, a gyengébbek kedvéért.
2017. szept. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!