Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Trapézlemez és beton találkozá...

Trapézlemez és beton találkozását mivel érdemes vízzáróvá tenni?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek! Garázs építésbe fogtam bele, beton az alapja, fa a szerkezete és trapézlemez a borítása. Idáig már kész vagyok, de most egy olyan problémába ütköztem, hogy ahol a külső burkolat (trapézlemez) ráér a betonra ott van némi rés és mivel a betonozás nem kifelé lejt ezért a burkolaton lefolyó esővíz egy része befelé folyik. Mivel tudnám ezt a rést kiszigetelni vízzáróvá tenni? Bitugél vagy kátránypapír vagy esetleg vízzáró purhab? Mit javasoltok? Üdv:Mitu87
2017. szept. 29. 13:54
 1/2 A Tengerész ***** válasza:
Amit leírtál arra tökéletes megoldás szinte nem is létezik. Nem akarlak kritizálni, de erre ha AKKOR mielőtt nekikezdtél, hogy a kifelé kellene lejtetni a betont nem gondoltál, utólag már csak kínszülte megoldások létezhetnek. Az első, legtökéletesebb megoldásom, én ráfektetnék egy 5X5-ös rácsméretű betonhálót a garázs padlójára és rábetonozzak még 5 centi vastag erős (tehát legalább 1:4-es), betont, jól belevibrálva a hálóba amit távtartókkel 2 cm-re elemelnék a jelenlegi aljzatbetontól.(előtte jól felporszívózni és cementsárral becsapkodni) eltömöd a rést és a víz se tud befelé folyni. Az összes többi csak arra jó, hogy elb...szd vele az időt és a pénzt, időleges sikert elérve, de utólag mindig bejön majd a víz. Az a baj, hogy a kátránypapír nem fekszik fel a trapézlemezre, a bitugél egymagában nem áll meg, esetleg üvegszövettel? Ilyen gányolás szinten talán még ha egy csíkot körben rásütsz a tetőszigeteléshez használt olvasztós vastaglemezből ( ilyenre gondolok [link] az se lesz örökéletű, mert a horganyzott vaslemeztől amikor évek alatt kikeményedik a bitumen, a hőtágulás miatt el fog válni a függőleges rész. PUR habot felejtsd el, takarás nélkül megeszi az UV sugárzás.
2017. okt. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szurok, bitugél kombó nekem bevàlt
2017. okt. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!