Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vegyes tüzelésű kazánhoz és...

Vegyes tüzelésű kazánhoz és egy 150L-es indirekt tárolóhoz hány keringető szivattyú kell?

Figyelt kérdés

Fűtésrendszer felújítás lesz és Lenne egy 30kW-os fa tüzelésű kazán ami jelenleg gravitációs rendszeren van és azon is maradna. Csak a radiátorok lesznek cserélve (7db

radiátor), a kazán, és lesz hozzá használati meleg víznek egy 150 literes indirekt tároló. Az írják hogy kettő keringető kell. Egy a fűtésnek egy pedig a tárolónak. Mit mondatok tegyek a fűtésrendszerbe keringetőt vagy ne? mert ugye a tárolóhoz muszáj lesz. És ha igen milyet vegyek szerintetek?



2017. okt. 30. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod,hogy meleg viz mindig ott legyen a csapnál,akkor 2 kell. A gravitációs fűtés nagyon lassú,nagyméretű csövek kellenek hozzá .

Márkát nem tudok ajánlani,de a jó drágább is .

2017. okt. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is kell a 2 darab. Ez már egy komoly, energiatakarékos szivattyú: [link] Legkisebb fordulaton csak 4 W a teljesítményfelvétele.
2017. okt. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenképen szükséged lesz egy keringető szivattyúra.

Szilárd tüzelésű fűtési rendszerbe SZIGORÚAN TILOS önszabályzó szivattyút beépíteni. Csak állandótömegáramút szabad beszerelni!

A ketingetőszivattyút épület gépésszel méreteztesd. Mert tapasztalat, hozzáértés és a radiátorok nyomásesésének ismerete nélkül tuti nem lesz jó.

Sok a hamisítvány. 20 ezerért nincs márkás szivattyú. Ne vegyél gagyit!

A HMV tárolónak nem kell szivattyú.

Motoros szeleppel szabályozható a beáramló fűtővíz.

2017. okt. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát az van hogy rendeltem kettő ilyet: [link]

Remélem jó lesz. Lesz rajta szvattyúvezérlő is. Az pedig ez lesz: [link]

Vélemény?

2017. okt. 30. 23:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz pár év múlva újakat venni, akkor állj el a vásárlástól, és vegyél Grundfost, esetleg Wilo Start!
2017. okt. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

Szivattyúból kizárólag grundfos-t.

Edzett acél tengelye van ami porcelán perselyben forog. 30-40 éve beépítettek működnek a mai napig hibátlanul. A Willo csak pár forintal olcsóbb acél tengely bronz perselyben forog. Kb 10 év élettartamal. Rosszabb esetben le is ég.

Ezek a kínai szivattyúk jó ha 2 évet elmennek. Nem csak a tengelyük megy szét, de le is égnek.

Na képzeld el mitörténik, ha a szivattyú leáll amikor nem vagy otthon és ég a tűz a kazánban.

Bummm...

2017. okt. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Halgattam rátok. Az elöbbi megrendelésemet töröltettem. Ilyet rendeltem inkább:

[link]

2017. okt. 31. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!