Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építési engedélyt visszavonhatok?

Építési engedélyt visszavonhatok?

Figyelt kérdés

Nyár végén lett meghosszabbítva az építési engedélyünk, még nincs e-napló nyitva.

Most kaptuk meg az árajánlatot 2 helyről, és akkora összeg, hogy úgy döntöttünk, nem lesz átépítés, csak szimpla felújítás.

Na most az építési engedély viszont él. Visszavonhatjuk, ha már tudjuk, hogy nem lesz megkezdve az építkezés?

Mert ok, hogy hagyjuk lejárni. De tavasszal elkezdenénk a felújítást, és esetleg az ablakcsere már az építkezés megkezdésének számítana? Mert az is benne volt(van).

Egyáltalán változtathatok ablak méretet engedély nélkül, vagy az már engedélyhez kötött? (pl egy 150x120-as ablak helyett egy 120x150-es)

Vagy akkor megint eltelik 1 év, hogy nem nyúlhatok a házhoz?



2017. nov. 16. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nagyon járatos az építési jogszabályokban, de ezek nem is engedélyköteles dolgok.

Ami nem azt jelenti, hogy ne kéne megterveztetni és a szabályokat betartva építeni.

Régen az ablak méretének megváltoztatása építési engedély köteles volt (az áthidaló miatt, ez végül is érthető). Ezért föltételezem, hogy most is kell terveztetni és e-naplót nyitni. Ha az eredeti tervben benne volt, akkor szerintem az építész kevés pénzért (vagy ingyen) megcsinálja csak az ablak méretének megváltoztatására vonatkozó tervet, és utána arra nyithattok e-naplót és csinálhatjátok. Ill. át kell nézni, abban a felújításban van-e más is, amihez terv kell, akkor azok együtt legyenek benne.


Szerintem, de én nem vagyok naprakész ebben.

Viszont, aki tervezte, vagy kivitelezi, egész biztos naprakész.

2017. nov. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem szeretnék semmiféle kivitelezőt, és semmiféle e-naplót.

Túl sokba kerül. És eddig is túl sok pénzt dobtunk ki a papírozásra. Nem akarunk többet. Marad így minden, csak felújítunk.

Tehát az a kérdés, hogy a meglévő engedélyt meg kell-e várni, hogy lejárjon, vagy visszavonhatom?

Mert ha meg kell várnom, akkor addig nem csinálunk semmit. Még ablakot sem cserélünk.

2017. nov. 16. 14:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Van, aki eddig végezte a papírmunkát, ő átlátja pontosan a helyzetet, szemelyre szabott választ tud adni. Mi nekünk olyan felújításunk volt, aminek egy része e-naplós volt, egy része nem. A nem e-naplós rész hidegen hagyta az építésügyi hatóságot. Azoknak neki álltunk az e-naplo nyitás előtt és folytattuk az e-naplo lezárását követően is. Semmit nem befolyásolt, hogy voltak bejelentési kötelezettség alá eső munkák. Háromszor voltak kint a hatóságtól papiron. Állítólag egyszer kijöttek, amikor beadtuk a terveket és jóváhagyták (de nem voltak itt, mert azokban a napokban kint dolgoztam a ferjemek, észrevették volna). Egyszer voltak szintén állítólag az e-naplo megnyitása után. Akor sem voltak itt. Harmadszor pedig a napló lezárása után 4 hónappal voltak itt, ekkor valóban jöttek, ekkor született a jegyzőkönyv róla, hogy használatba vehetjük.
2017. nov. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom 5 év után úgy is lejár .Legfeljebb elveszted az t a költséget,amit ráforditottál .Felújitáshoz semmilyen engedély nem kell,csak pénz,de az nagyon sok .

Ablak cserékhez sem kell .

2017. nov. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Konkrétan tehát a kérdésedre válaszolva: az építési engedélyt nem kell visszavonatni. Az egy lehetőség. Ha akarsz, élsz vele, ha nem akarsz, nem élsz vele.

De ha engedélyt kaptatok, akkor azt még régebben kaptátok, mert idén már erre nem kellett engedély.

Ma már egy komplett családi ház építése sem engedélyköteles.


Más kérdés, hogy mi tervezésköteles és e-napló-köteles tevékenység.

Az ablakcsere SZERINTEM (!) akkor tervezés- és e-napló-köteles tevékenység, ha a méretét megváltoztatod. Hasonlóan a tetőfelújítás, amennyiben a tetőszerkezetet megváltoztatjátok (pl. cseréptető helyett bitumenzsindely, vagy más alakú tetőszerkezetet csináltok vagy hasonló).

Biztosat erről napi gyakorlatban levő építész vagy kivitelező vagy az önkormányzat építési osztálya tud mondani.

2017. nov. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!