Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A hullámpalát tönkreteszi a...

A hullámpalát tönkreteszi a borostyán?

Figyelt kérdés

Abból a hagyományos szürke hullámpalából van a kerítésünk. Nem tudom milyen anyagból van, csak hogy a betonra emlékeztető szürke.

Most megy a családi dráma, mert anyám borostyánt ültetett mellé, hogy idővel felkapaszkodjon rá és szép zöld legyen.

De a család többi tagja meg veszekszik, hogy a borostyán gyökerei szét fogják roncsolni a palát.


Tényleg tönkreteheti azt a vastag izét?

Kinek a pártját fogjam? Nekem is tetszene a zöld kerítés, de csak ésszel....


Tud valaki biztosat vagy tudományosat? :)



2017. nov. 17. 10:22
 1/2 anonim ***** válasza:

A borostyán mindenre (és mindenbe) belekapaszkodik amibe tud.

A palába is. Tönkre tudja tenni, de a kérdés az hogy mennyi idő alatt? Nem érdemes ezen parázni, de én inkább nézném a zöldet és 10 évente cserélném a palát, minthogy azt az undorító szürke, "depressziós" felületet kelljen néznem!

Nálam a drótkerítés egy közére van felfutva, a minap vettem észre, hogy a felső feszítő el van érve semmit sem tart (el is tört ahogy tekergettem) a kb. 8 év alatt annyira megerősödött, hogy megtartja saját magát.

2017. nov. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy semmi szükség arra, hogy 10 év múlva lecseréljük a kerítést... Sajnos nagyon hosszú kerítés, nem 2 fillérbe kerülne újracsináltatni.

Viszont borostyán helyett más zöld is elébe ültethető. Csak a borostyán olyan szép és összefüggő tud lenni, azért tetszene nekem is.


Esetleg ha valakinek volt már ilyen pala+borostyán párosa, kérem írjon már! Köszönet!

2017. nov. 18. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!