Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szintezésnek van értelme egy...

Szintezésnek van értelme egy magasabb fekvésű falunál?

Figyelt kérdés
Azt értem,hogy magasság különbségeket állapítanak meg,de mi az értelme?
2017. nov. 18. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Házépítésre gondolsz?

Nem egyértelmű a kérdésed.

Ha igen, akkor nem a település számít, hanem a telek fekvése.

2017. nov. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Na fuss neki mégegyszer! Mit szeretnél kérdezni?
2017. nov. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
he?
2017. nov. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na,akkor először magát a szintezést kérdezem,hogy a szintkülönbségeket miért kell meghatározni? És lejtős terepen van értelme?
2017. nov. 19. 14:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez egy geodéziai művelet.

A tengerszint feletti magasság számíthat pl akkor, ha te pincét akarsz építeni, de ebből az értékből kiderül, hogy nem kéne, mert a talajvíz miatt nem érdemes.

Műszaki, mérnöki okai is vannak, pl illik tudni, hogy a gázvezeték hol halad a földben, mert jó lenne, ha egy markoló nem vágná el...

Építkezésnél akkor szokták az eltérő szinteket alkalmazni, ha nagyon lejtős a telek. Ha mondjuk a telek felső részén kezdődik a házad, és az egész ugyanazon a szinten van, akkor a magasabb fekvésű részen pl ki sem látnál, emrt az ablakok a föld szintje alá kerülnének, míg az alacsonyabb fekvésen meg ugyanaz a szint már egy emelet érzését kelti.

Remélem, érthető így.

Próbáltam egy képet keresni, a cikk lényegtelen, de a felső kép talán szemlélteti valamennyire a témát:

[link]

2017. nov. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Dögöljek meg ha értem a kérdést.


Miért ne lenne értelme a szintkülönbség meghatározásának lejtős terepen? Pont hogy ott van fokozott "értelme". Leginkább azért mert a szintezéssel mérhető, feldolgozható adatokat kapsz ami alapján lehet tervezni és további adatokat rögzíteni.


Az adatokat pedig sokféleképpen fel lehet használni.


Én például túra térképeket használok telefonon, pontos távolságokat, magasságokat mutat, baromi jó. De egy épület tervezésénél sem árt ha tudod hogy hol helyezkednek el a közművek, hol helyezkednek el a szomszédos épületek, hol helyezkedik majd el maga az épület. Költségek szempontjából sem mindegy hogy hány m3 földet kell elszállítani vagy esetleg megtámasztást is szükséges kialakítani, stb.


Ráadásul olyan adatokat kapsz, amik évek, évtizedek múlva is felhasználhatóak lesznek.

2017. nov. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!