Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ez minek számít?

Mr.Z85 kérdése:

Ez minek számít?

Figyelt kérdés

Szituáció a következő:Családi házat szeretnénk építeni.Van a tervező.Van egy generál kivitelező cég. A generál cég nevére megvennénk az építőanyagokat. A házat mi felépítenénk mert mi megtudjuk csinálni. Papíron az fog állni hogy a generál kivitelező építette fel a házat. A generál kivitelező visszaigényli az áfát az építőanyagokból ezzel fedezve a sápját amiért felelősséget vállal a munkánkkért.


Ez törvényileg okés?


2017. dec. 14. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Így ebben a formában nem. Lényegében számlét adsz el. Sima áfacsalás.
2017. dec. 14. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy neked ebben mi a jó?
2017. dec. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a jó, hogy nem nagyon költ munkadíjra, mert ők dolgoznak, nem a vállalkozó.


Természetesen, ahogy az első írja, ez nem legális.

De csak akkor tilos, ha rájön a hatóság. :)

2017. dec. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

#3

2-es vagyok


Lehet, hogy én Marslakó vagyok, de én úgy gondolom, hogy inkább kifizetem a szakembereket (garanciális lehetőséggel), visszaigénylem az Áfá-t és nyugodtan alszom, mint magam barkácsoljak haverokkal, rokonokkal akiknek ezt alkalomadtán vissza kell adni, etetni, itatni őket és mivel nem fizettem, le vagyok nekik kötelezve.

Ameddig a házon szutykolódom, addig inkább megkeresem a rávalót, olyan területen, amihez értek is.

De ez csak az én véleményem, lehet úgy venni, hogy meg sem szólaltam.:)

2017. dec. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy a kérdező, ill. társulata nem szakember? Tegyük fel, egy tűzoltónak, bakternek, buszvezetőnek van polgári szakmája is, pl. kőműves. Ők pár millióval kevesebbe kerülnek, mint a vállalkozó.
2017. dec. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!