Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen megújuló energiaforráso...

Milyen megújuló energiaforrásokat érdemes beépíteni egy új házépítéshez?

Figyelt kérdés

Most vettünk párommal egy telket amire egy nagyon jól szigetelt megújuló energiaforrást szeretnénk építettni, hogy legalább a számlákat redukálni tudjuk 0-ra vagy legalábbis viszonylag közel hozzá. Az előző házban gáz fűtés volt ami egy hónapra téli szezonban nagyon sokra jött ki, így jött az ötlet hogy ha új ház akkor legalább megfelelő összhangba lehet hozni mindent. Amikről eddig tudok hogy létezik:

-geotermikus hőszivattyús fűtés (ezzel kapcsolatban sokan azt mondták nem éri meg kiépíteni a költségek/karbantartás miatt, sőt ha nem találnak termálvizet a föld alatt akkor nem is lenne mit keringetni) Bár véleményem szerint az egyik legjobb megoldás, amiből két verziót is láttam az egyik hogy mélyra fúrnak le a másik pedig hogy a telken terítik szét a csöveket nem annyira mélyen a föld alatt bár ennek nemtudom mi értelme egész pontosan.

-napkollektor ami nagyon egyszerű működéssel bír és télen nyáron lenne melegvíz

-napelemek használatát csak úgy tudom elképzelni hogy kétirányú villanyórát szeretetnék be ami túltermelés idején a rendszerbe vissza küldi az elektromos áramot ahonnan bármikor kitudom venni, hatalmas telek esetén pedig érdemes az egészet telepakolni vele majd eladni a szolgáltatónak. Tetőre szeretnék szereltetni motorizált verziót ami a nap felé fordulna mindig.

-függőleges és vízszintes irányú szélturbina amik a legkisebb szellő hatására is elkezd forogni


-komposztkazán sokan emlegetik ezt nekem mostanában érdemes megpróbálni, mert a kivitelezése olcsó, működése sem bonyolult, csupán egy kis trágya és levágott fű halomba pakolva amiben egy cső fut spirálisan amiben lévő vizet felmelegíti a kémiai bomlás miatt ami vissza vezethető a fűtésbe, leginkább padlófűtést éri meg fűteni vele.


-vízlágyító/víztisztító/vízszűrű a rendszerben keringetett használt vizet tenné újra felhasználhatóvá.


Ezek közül mikor érdemes beépíteni? Kinek van tapasztalata a megújuló energiaforrásokkal kapcsolatban? Kiváltható teljes mértékben a fűtés,víz,gáz ezekkel a dolgokkal? Ha nem hogyan lehet megoldani?



2017. dec. 20. 14:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Javaslom a szelet, már most is elérhető a telketeken tök ingyen, nameg pár lyuk a falba és később is bőven lesz.
2017. dec. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

A megújuló energiaforrások használata mellett a nullarezsi egyik alapkövetelménye a passzív ház. Javaslom, hogy inkább kisebb, de ún passzívházat építsetek, mint valami hodályt, aminek magas a rezsije.

Fűtés: gazdaságossá teszi az ún HŐSZIVATTYÚ

2017. dec. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Direkt erre kialakított házat szeretnénk tervezni, de első sorban azt kell eldöntenünk mit szeretnénk beépíteni, így kérem csak tapasztalattal rendelkező emberek írjanak ide, mert két válaszból sajnos 2-vel nem tudok mit kezdeni.
2017. dec. 20. 14:47
 4/19 anonim ***** válasza:

a hőszivattyús megoldás itt, és most egy picit más.


Van egy hosszú telkem a két végén 1-1 db 12 m mély ásott kút. Nos az egyikből szivattyúzom a vizet, azt betolom a jól szigetelt hőszivattyúba(mint egy hűtőkaggregát), majd a lehűlt vizet kivezetem a másik kútba.

A kút vize nagyjából 11-12 fokos, ebből kell elvenni a hőt úgy, hogy 0 fokos víz hagyja el a hőszivattyút.


Ebből az egészből csak a két kút van meg, a hőszigetelt helység, és a 2 db 2m3-es hőszigetelt puffertartály. a többi jövőre.


fontos tudni, hogy a kútvíz-szivattyú, és a hőszivattyú(is) villannyal működik..

Napelemre még nem futotta.

2017. dec. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, nehéz eldönteni, hogy te most szórakozol, vagy tényleg ilyen sötét vagy. Megújuló energiaforrást nem építtetünk, se szigeteléssel, se anélkül, max felhasználunk.:D Amit te szeretnél, az egy passzívház, vannak nálunk cégek, akik ezzel foglalkoznak, komplett tervezést és kivitelezést vállalnak. Nem az a lényeg, hogy minél több energiaforrást használj, hanem az, hogy az energiaszükségletedet a lehető leghatékonyabb módon fedezd. Egy passzívháznál már az alap se mindegy, hogy milyen, maga a telek tájolása, elhelyezkedése is befolyásolja a tervezést, a jó szigetelés mellett pedig a passzívház lelke a beépített szellőztetéstechnika. Az ehhez értő szakembergárda összerakja neked az egészet, egységként kezelve a házat, nem érdemes külön-külön szigetelést, a geotermikus hőszivattyút, a napelemet meg a házi vízművet bebarkácsoltatni. Utóbbinak egyébként nem sok értelme van szvsz, max arra, hogy a klotyólehúzáshoz, mosáshoz, fürdéshez, locsoláshoz ne ivóvizet használj, mert pazarlás.
2017. dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
A passzívházat felejtsd el, még az se gondolta komolyan aki kitalálta. Mára már túlhaladott a dolog, és a megkötések miatt nem is igazán "felhasználó" barát. Sok efféle projektben benne voltam, és a végére mindig kibújt az a bizonyos szög a zsákból. Ami neked kell, az egy "aktív" ház, ami megtermeli a saját energiáját. A legtöbb megrendelő aki passzívházban gondolkodik, az ténylegesen aktívházra gondolt. Ezeknél megy a nulla rezsi minden további nélkül úgy, hogy akár tobzódhatsz is az energiában, nem kell spórolni, nem kell fagyoskodni. Először is kell egy jó tervező-építész, aki összehozza a megrendelő formai elképzelését a gyakorlati megvalósíthatósággal. Itt gondolok az un. passzívház-jelleg kialakításra, hőhídmentesen megvalósítható formák alkalmazására, tájolásra, D-i oldalú tetősíkok árnyékmentes nagy-felületű kialakítására, stb. Az energiatermelő berendezés kizárólag napelem legyen, abból is a prémium minőség, bőségesen méretezve, esetleg meghagyva a későbbi bővítés lehetőségét. Háztartási méretben a szél felejtős, a napkollektorok pedig meg már az elavult technikát képviselik. A napelemes rendszert meg lehet fejelni egy smart-sziget opcióval, ha fontos az ellátás biztonsága, és azt szeretnéd, hogy a 3. világháborúban is legyen áramod, és működjön reggel a pirítós készítő. Fűtés- használati meleg víz kizárólag hőszivattyúval, mivel a napelemek megtermelik a hozzá való villamos energiát. Itt már a geotermikus (víz-víz) hőszivattyú, és a levegő-víz hőszivattyú közt választhatsz. Az első kiépítésének költsége középkategóriás hőszivattyúval kb. 7-8 mila, a második csúcskategóriás(panasonic) hőszivattyúval kb 3-3,5 mila. A víz-víz hőszivattyúnak kb 0,5-el nagyobb a COP-ja, cserébe az egész rendszer karbantartásigényes, plusz kétszer drágább. A hőszivattyúval egyben megoldhatod nyáron a klimatizálást, és-vagy a medencefűtést. A Panasonic T-CAP COP-ja nyáron medencefűtés-HMV készítésekor 8-as, ezért mindenféle termikus napkollektoros rendszer okafogyott lett. Azt a pénzt amit kollektorokra költenéd, napelemre kell, és kb. ötször jobban jársz megtérülésileg.
2017. dec. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Létezik passzív ház és működik, de egy kezemen meg tudom számolni kik azok a kivitelezők ma idehaza, akik tényleg tudják mit csinálnak.


Véleményem szerint, a ma reálisan és megbízható minőségben megvalósítható, az egy jól szigetelt ház + padló, falfűtés + hőszivattyú.

Esetleg még egy esővíz gyűjtő, ha nincs lehetőség kutat fúrni. Kis trükkel a WC-t is le lehet vele öblíteni.

Minden mással egyszerűen túl sok a macera. Vagy építésnél, vagy üzemeltetésnél.

2017. dec. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
bocs, napelem kimaradt.
2017. dec. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"hatalmas telek esetén pedig érdemes az egészet telepakolni vele majd eladni a szolgáltatónak"

Erre mondják, hogy nem, az a jó, ha annyit termelsz, amennyit felhasználsz.

2017. dec. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
HMKE-et 50kVA-ig tudsz csinálni, úgyhogy a telepakolom a kertet napelemmel annyira nem játszik. Ennél nagyobb teljesítménynél már kis erőmű kategória, teljesen más előírásokkal.
2017. dec. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!