Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Idén településünkön ki fog...

Kuimester kérdése:

Idén településünkön ki fog épülni a csatornahálózat, ezért a kertben lévő pöcegödröt meg szeretném szüntetni. Nem hinném, hogy a mai szabályoknak megfelel a gödör itthon. Hogyan tudnám a betemetés előtt legalább nagyjából megszüntetni a szennyezést?

Figyelt kérdés
Léteznek olyan adalékok, melyeket a lefolyóba juttatva lebomlást elősegítő baktériumok kerülnek a szennyvízbe. Ezek mennyire hatékonyak? Mikor legcélszerűbb használni? Szippantás előtt, vagy után? Igaz e az az állítás, hogy a háztartási szennyvíz hígabb, látszólag tiszta része öntözésre használható lehet? Magyarul kiszippanthatom e a fűre locsolni? Értelmes válaszokat várok! Hazánkban ez eléggé kényes téma, Interneten nem igazán találni hasznos infót a dologról.

2018. jan. 8. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Szállítasd el és az aljára önts adalékot gazdaboltit meg faszén pernyét . Aztán eressz rá sok esővizet , majd hőség idején locsolj belőle . Az állati és emberi trágya alkalmatlan mindenre , fakorhadványok levelek héjak amik jók , ezt a fák maguk intézik ...
2018. jan. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A pöcegodröt, mint gödröt nem érdemes megszüntetni, mert pl. esővíz gyűjtésére alkalmas lehet, olcsóbb azzal locsolni a kertben, mint vezetékes ivóvizet használni erre a célra. Szippantás után némileg azért érdemes lehet fertőtleníteni a falazatát (a klóros fertőtlenítő is hamar lebomlik benne). Így ahogy van most, amikor fekáliával is szennyezett, nem szabad kilocsolni, mert súlyos fertőzés lehet a következménye. A háztartási szennyvíz "tisztább" része valóban alkalmas kerti öntözésre, de ezt nem a tisztítatlan pöcegödörből szokták megoldani, hanem magát a háztartási szennyvizet osztályozzák. Azaz pl a kézmosók, zuhanyfülke, esetleg konyhai mosogató szennyvizét nem a csatornahálózatba kötik e, hanem külön gyűjtik, pl. a pöcegödörbe és onnan szívattyúzzák ki locsolásra. Persze ennek is van előfeltétele, nevezetesen az, hogy ezek a szennyvizek nem tartalmazhatnak zsíros (detergennssel emulgeált zsiradékot) szennyeződést és detergenst, lúgos mosószert tartalmazó szenyvizet sem. Ennek megvannak a maga technológiái (pl. közbeiktatott hidropóniás rendszer, zsírt és fehérjét lefölöző rendszer.
2018. jan. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vacakoltam, mert az enyémnek az egyik fala már így is omladozott, hozattam földet és 2 év alatt betemettük.

Azért kellett 2 év, hogy süllyedjen. Félévente pótoltuk a süllyedést, így mára már nyoma sincs.

Javítgatni és valamire hasznosítani nem lett volna gusztusunk, nekünk jobb ez így.

2018. jan. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdést. Ha kialakul a csatornahálózat és szakemberrel rákötitek a vezetéketeket a szennyvízaknátok mint olyan megszűnik. Persze előtte lesz majd egy utolsó szippantás meg ilyenek. És akár be is lehet temetni szerintem utána,de ezt majd a szagember megmondja.
2018. jan. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell vele csinálni semmit ha rákötsz a csatornára akkor kiszippantatod ha kell.
2018. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!