Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mibe kerül egy szennyvízcsator...

Mibe kerül egy szennyvízcsatorna megépítése kb.30 méteres szakaszon, hegyoldalban,3 db ejtővel?

Figyelt kérdés
Van valakinek tapasztalata, információja? Hol nézhetek utána?

#szennyvízcsatorna-építése
2018. jan. 13. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Basszus ! Most nagyon visszafogtam magam.

1. Mit értesz a 3 db ejtővel, fogalmazás alatt ?

2. Melyik Hegy oldalban ? Bakony,Mecsek, Bükk, Mátra, Alpok , Himalája, Pápuk, Dínári, stb. Érted miért kérdezem? Még mielőtt viccre fordulna a téma. Mert nem mindegy, hogy milyen a talaj/ kőzet és nem mindegy az sem, hogy mekkora a hegyoldal ejtése vagy éppen az emelkedése? (attól függ, hogy a gerinc ill az akna az épülethez képest hol helyezkedik el)

Fogalmazd meg értelmesen a saját kérdésedet. Legyél szíves!

Miután megfogalmaztad a kérdésedet, meglátod, hogy amennyi energiát fektettél a kérdésed megírására, minimum annyi energiát fognak az emberek is fektetni a választ adásba.

2018. jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Ezt mèg saccolni sem lehet. Az, hogy hogyan alakítható ki, teljesen egyedi helyi megoldás. Ezernyi dologtól függ. Jópár 100E től a jóval millió fölötti tètel bőven.

Èrdeklődj az önkormányzatnál.

2018. jan. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
110 Es szennyviz cső 30 méter plusz 6 db 45 fokos idom. Egy ásó egy lapát maximum 30 ezer forint. Plusz egy napszámos 5000 forint.
2018. jan. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy nem fogalmaztam pontosan, de hasonló példákat szerettem volna válaszként kapni. A hegyoldal kb. 20 fokos , lefelé az utca felé lejt, agyagos a föld, déli lejtő és 30 méterre van az utcai bekötési akna. Mit hagytam ki?
2018. jan. 13. 19:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzér senki sem ássa ki kézzel, sőt még meg sem nézi (te sem csinálnád meg)

Tudok olyan helyeket, ahol 6-8 méter mélyen van, azt kubikus nem ássa ki.

Cső ár adott, az ásást helyileg mérik fel és méterbe-mélységbe számolják. Gépi ásásnál gép bérlés/óra 5-7000Ft, akár olcsóbb is a kubikusnál.

2018. jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, okosabb lettem.
2018. jan. 14. 08:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Budapesti viszonylatban olyan 5-6 ezer/méterrel szokás átlag számolni. Aztán ez lehet több a talaj és terepviszonyok miatt.

Legjobban akkor jársz, ha a földmunkát pár haverral megoldjátok egy hétvégén és csak csőfektetéshez hívsz szakit. de ekkora esésnél nagyon akkor sem lehet hibázni, ha ezt is te csinálod.

2018. jan. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez már segítség a kiinduláshoz, Köszönöm, hasznos volt.
2018. jan. 15. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!