Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkezésnél, hogy megy ez a...

Építkezésnél, hogy megy ez a 5 milliós ÁFA-visszaigénylés?

Figyelt kérdés
Felépítem a házunkat, leadom a számlákat, és az államkincstár visszautalja az 5 millió minket megillető részét? Ami 20milliós építkezés esetében kb 4 millió. Csak az anyagköltséget lehet belevenni, vagy a munkadíjat is?

#Áfa-visszaigénylés
2018. jan. 17. 12:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Ez kimondottan jól hangzik a 10+10-es CSOK-kal, ebből az ÁFA visszatérítésből be tudnánk bútorozni a lakásunkat.
2018. jan. 17. 12:21
 2/4 anonim ***** válasza:
2018. jan. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__epitkezes__7567199-a-..


csak azt nem értem ha már vannak ilyen kérdések dögivel televálaszolva akkor miért kell mindig újra megkérdezni?

2018. jan. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor én válaszolok is a kérdésedre. Ha 10+10-et szeretnétek igénybe venni, akkor az ÁFát is be kell építeni a költségvetésbe. A CSOK-ot és az Áfát is szakaszosan utalják ki. Tehát nem kapod meg a végén, hanem miután elsőként beépítetted az önerődet utána építheted be a CSOK-ot és az Áfát részletekben. A végeredmény ugyanaz, tehát 5 millió forinttal többel tudsz gazdálkodni, de az a végén csak úgy marad a zsebedben, ha annyival kevesebb önerőt teszel bele az elején.

Tehát ha van 15 millió forintod és 25-ből szeretnél építeni egyházat, akkor a bankban azt mondod, hogy csak 10 millió az önerőd, megkapod a 10 CSOK-ot és az 5 Áfát és a maradék 5 milliódból berendezed.

Ha nem veszel fel CSOK-ot és hitelt, akkor úgy van, ahogy leírtad.

Nem tudom, hol tartotok, de a tervezésre min. 1 milliót számolhattok.

Ja és ez csak magánépíttetőként lehetséges, ahol te szervezed a szakikat és ők 27 %-os Áfával számolnak.

2018. jan. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!