Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vízteres kandallóhoz szeretnék...

Vízteres kandallóhoz szeretnék nyitott fütés rendszert ki alakítani, lejjeb folytatom?

Figyelt kérdés
Szak emberre nem igazn tudok költeni,ugy hogy én szeretnék bele vágni.Nyitott rendszer Én ugy tudom hogy az előre menőre először is a tágulási megy, (padon lenne ki folyóval) na és ha ez meg van mehet a radiátorba , a visszatérőre menne a keringető. És azt nem tudom nyitott rendszernél kell e automata légtelenítő? Ha igen akkor az elöre és a viszatérőre is, csöveknek is kell lejtés stb..aki tud valamit irjon.Mire figyeljek oda. Köszönöm
2018. febr. 1. 22:05
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és egyszerűen egy irányba menne a rendszer nem lennének el ágazások stb. parasztházam van csak egyenesen futna az ablakok alatt. És jobban azon töröm a fejem hogy ne legyen állandóan levegős a rendszer.
2018. febr. 1. 22:14
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyitottnál nem kell a légtelenítő, minek? Azért nyitott. Kis emelkedés az kell, a radiátoroknak meg a csöveknek is, így nem lesz levegős, mert ugye kimegy belőle a padon a tartályban. Még ha kivitelezőre nincs is pénzed, konzultálni mindenképp kell szakemberrel! Méretezés, anyagok stb.
2018. febr. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves válayzoló köszönöm a válaszod, az a baj hogy az én környékemen a szakemberek azt mondták szóbeli felvilágosításra nincs lehetőség,mivel a szakma nem eladó :) de se baj össze hozom valahogy. Azt nem tudom ha a nyitott tartály az előre menőre lessz kötve a visszatérő vezetékből is tud távozni a levegő? Meg gondolom a visszatérő a tartály felé emelkedjen és a visszatérő?
2018. febr. 2. 07:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakember, de a logika meg a fizika ugye azt diktálja, hogy a radiátorba bemenő (alsó) cső kicsit emelkedjen a radiátor felé, a kimenő (felső) meg kicsit emelkedjen. Utóbbi megy bele ugye a függőleges csőbe, aminek a tetején a tartály van a padon. Egyébként épp egy ilyen mellett ülök, vagy 35 éve megvan, egyszer se volt levegős. Az a nem mindegy, hogy az a vízteres kandalló fel tud-e melegíteni annyi vizet olyan hőfokra ami neked kell. Ha még nincs meg arra nagyon figyelj, amikor megveszed. Itt jön be a méretezés.
2018. febr. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A cső emelkedésének a legmagasabb pontján legyen a tágulási tartály, vagy a csatlakozása és a visszatérőbe is kell ezen ponton valamilyen légtelenítő megoldást építeni.
2018. febr. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy ha a radiátor felé emelkedik a visszatérő, akkor nem kell bele légtelenítő!
2018. febr. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha a visszatérő emelkedik a radiátor felé és a radiátor légtelenitöjével légtelenitem .
2018. febr. 2. 09:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Elméletileg még ott sem kell (de nem árt), mert megfelelően lassú feltöltésnél és jól megcsinált rendszernél, az előremenő, illetve a rendszer legmagasabb pontjánál az összes levegő kimegy belőle.
2018. febr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat igy már menni fog
2018. febr. 2. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!