Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Sitt, betontörmelék elásás a...

Sitt, betontörmelék elásás a kertben nagyon brutális megoldás?

Figyelt kérdés

Takarítjuk a kertet, és sajnos az előző tulajdonos mindent lebetonozott, ami mára szétrepedt, használhatatlan. A telek nehezen megközelíthető, csak kisteherautó (2 tonnás) tud ide jönni.

Van úgy kb. 20 m3 betontörmelék amit vagy elszállíttatunk, vagy megfordult a fejünkben, hogy elássuk - 8 méterre ér le a markoló, 6 méter vastag lenne a törmelék, és 2 méter tiszta föld fedné be.


Nagyon meredek megoldás lenne? - Elvégre máshol hivatalosan is elássák, aztán lakópark kerül rá, vagy ilyesmi.

Illetve törvényes, vagy megbüntetnének?


2018. febr. 10. 15:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Rendeljetek inkább konténert. Bár ha nem tud bemenni az autó akkor meg talicskázzátok ki? Nem vagyok valami nagy segítség, bocs. De ha a markoló be tud menni akkor a teherautó is.
2018. febr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Konténeres autó nem jön be - zártkerti szűk utcás rész éles kanyarokkal, és meredek lejtőkkel (markoló bárhol eljön).


A költségek:

-Elszállításnál csak a 20 kisteherautós fuvardíj 120.000 Ft kedvezménnyel (erre jön még a lerakási díj, ami nem tudom mennyi).

-Markoló úgyis kell a bontáshoz és rakodáshoz, a gödör ásás kb. 4 óra lenne, ami 48.000 Ft...


Szóval lényegesen olcsóbb megoldás, csak kicsit óckodom tőle, illetve félek hátha megbüntetnek valamilyen címen.

2018. febr. 10. 15:37
 3/14 anonim ***** válasza:
Mit kezdesz a kiásott földdel? Ahova teszed a törmeléket, oda később sem vethetsz semmit, mert nem fog teremni. De előfordulhat az is, hogy 8 méternél már feltör a talajvíz!
2018. febr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A mi telkünkön szerintem vagy 5 ház maradéka van :S nem igazán találtunk az 1600m2-en olyan részt ahol ne került volna elő tégla,beton stb stb

Amúgy a szomszéd azt csinálta a hátsó veteményeshez résznél amire te gondoltál, jött a markoló jó nagy gödör bele minden szemét aztán betemették. Ha egyszer majd eladják és valaki megveszi bizti értékelni fogja a dolgot.

2018. febr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
talicskázd ki az utcára 20 köbméter nem nagy dolog, ha kint van az utcán hozass konténert oda ahova a konténer szállító betud menni a markolóval vitesd be rakja meg és utána hozza ki oda ahova már a konténer szállító betud menni.
2018. febr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
De ha a telekre betud menni a markoló akkor oda a konténert is betudja vinni és akkor nemkell talicskázni sem.
2018. febr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azért 20 m3-t, azaz 40 tonnát talicskázni... az úgy 400 talicskányi, és mindet 300 méterre a hajtűkanyarba kéne vinni, ráadásul kis emelkedőn (odáig jönne el a sittes autó), aki írta, az csinált már ilyet?


Az elásással kapcsolatban 2 méternyi tiszta föld lenne rajta (növényeket, későbbi normál kerti munkákat nem érintene), inkább attól tartok, hogy nem-e süllyedne ott a föld (elvégre a törmelék közt levegő lenne, ahová a víz bemossa a földet), illetve nem büntetnének meg?


A kitermelt földet el lehetne oszlatni a telken - ilyen szempontból 20 m3 semmi (éppen csak pár centit emelné a talajszintet).

2018. febr. 10. 17:17
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

"aki írta, az csinált már ilyet?"

Először is még a nyers beton is csak 12-13 mázsa/köbméter, ha száraz betont veszünk alapúl az kb 10 mázsa/ köbméter, tehát 20 köbméter az 20 tonna. ennél elmondanám neked hogy sokkal többet talicskáztam egymagam, kb 110 köbmétert. Igaz hogy nem egyszerre, részletekben. De neked sem kellene egyszerre mert egy konténer kb három köbméteres.

De ne talicskázz! leírom mégegyszer mert látom hogy nemértetted meg az első leírást. Tehát azt írod hogy a rakodó gép betud menni egész a telek belsejéig, ha ez ígyvan akkor betud vinni egy konténert és megtudja rakni törmelékkel és ezután kihozza a konténert egészen addig ahol már a sittes teherató feltudja tenni magának. Érted?

2018. febr. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

8 as,kibicnek semmi sem drága .

Teljesen egyet érzek a kérdezővel ,és az irásaival is .

Jól kitalálta a kormányzat,hogy az ilyet el kell szállitani,sőt ház bontásnál,ami helyére új kerűl,még kötelezve is van a tulaj .Jön a nagy duma ,környezet szennyező.Aztán feltöltenek vele egy területet,és valamilyen épitmény kerül oda .Gyakorlatilag ingyen van a feltöltés .

Szerencsére nálunk is adott a kert végében egy mélyebb terület,ahova a sitt kerülni fog .Nálunk is lesz plusz föld,és ezzel befedjük a tetejét .Csodálatosan nyírja majd itt a gép a fűvet

Én már annyit talicskáztam életemben hogy akár magán autópályám is lehetne .

No ,de álljon meg a menet,feleslegesen nem szórom ki a pénzt.

Én nem a Pénztáros Lőrinc vagyok,hogy semmi sem számit .

2018. febr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
19:03! értem. Ha rám halgat azt csinál amit akar. Elnézést hogy segíteni akartam.
2018. febr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!