Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 2015 ben terveztettünk majd...

2015 ben terveztettünk majd 2016 ban álltunk neki egy kis családi háznak. Porotherm 38 k tégla hungarocell szigetelés nélkül az előírás. Rendben lesz ez így a mostani szabályok szerint?

Figyelt kérdés

#Szigetelés nélküli #38 K tégla
2018. márc. 18. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Szigetelni mindig érdemes.

Sok helyen találsz kalkulátort, mint megtérülési, és fűtés költségre is. Érdemes áttanulmányozni, és ha nem most, de betervezni egy szigetelést.

2018. márc. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van.Szigetelést mindenkèpp tegyetek akàr utólag is ha most nincs ra keret.Rengeteget fogsz spórolni a fütèsen.
2018. márc. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Keret engedi és egyet is értek veletek.Arra akartam kilyukadni hogy energetikai szempontból megfelel e a jelen szabályozásnak, vagy mi ilyenkor az eljárás?Ahogy hallom sokat szigorodott az előírás.
2018. márc. 19. 11:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Már nem felel meg.Itt a mostani előírások:

[link]

Itt a téglátok. [link]

itt az EPS80: [link]

Itt egy rétegrend szerkesztő: [link] 10cm szigeteléssel túl van teljesítve, 9cm essel pedig épp határ a mostani előírás

2018. márc. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm akkor ezek szerint be kell nyújtanom egy tervmódosítást,engedélyeztetést,stb...Hát mit is mondjak értem én, de ami 2015 ben engedélyezésre került ezek szerint semmis ?Azért ezt a rendszert választottuk mert akkor bőven tudta az elvárásokat.:-(
2018. márc. 19. 21:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy semmis e, kell mödosítás azt nem tudom. De lehet, hogy nem.
2018. márc. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!