Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Akik vályogházban laknak,...

Akik vályogházban laknak, azok hogy tesznek be fürdőkádat illetve wc-t? Vagy ők még mindig a kertben fürdenek, télen nem is fürdenek, és budiba nyomják? Csak mert vályogba nem lehet vizes dolgokat telepíteni.

Figyelt kérdés
nem lakom vályogban és nem is laktam illetve nem is tervezem, de ez érdekel nagyon. Érdekel az építészet és minden ilyesmi dolog.
2018. márc. 18. 20:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

"Csak mert vályogba nem lehet vizes dolgokat telepíteni."

Nem mondod!

Egyébként minek trollkodsz?

"nem lakom vályogban és nem is laktam illetve nem is tervezem"

Maradj a belpesti dzsungelben az való neked! Bár elhiheted nekem Vecsésen túl is van élet!

Ha meg érdekel az építészet akkor kezdj el olvasni:


[link]


Ha valamit nem értesz kérdezz!

2018. márc. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
én csodálom a vályog előnyeit, természetességét, környezetbarátságát, viszont nem laknék benne. nekem kell az egyenes fal, a normális színek, nem akarok meszes lenni ha a falhoz érek, és szeretnék angol wc-be rottyantani. amúgy köszi a linket. Mellesleg Budapesti lakos vagyok, nem délpesti...
2018. márc. 18. 20:38
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor előbb olvass ès tájèkozódjál!

Aztán rájössz arra, hogy ma is gyártanak vályogtèglát ès èpítkeznek belőle, ès szabványosítva is van.

2018. márc. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Már vagy 30 éve élek vályogházban, ami el van látva teljes értékű fürdőszobával, konyhával, központi fűtéssel, klímával, tapétázott diszperziós festékkel festett egyenes falakkal stb.. és nincs bajom vele.
2018. márc. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Majd lesz, ugyanis diszperciót és tapétát NEM SZABAD vályogra feltenni. kívül szép lehet, viszont ha megmérnék a falak nedvességét, tiszta víz lenne :(
2018. márc. 18. 21:24
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok.

"Majd lesz, ugyanis diszperciót és tapétát NEM SZABAD vályogra feltenni. kívül szép lehet, viszont ha megmérnék a falak nedvességét, tiszta víz lenne :("

Figyelj csak!

Elismered, hogy nem értesz hozzá, majd elkezdesz okoskodni.

Ha az épület rendelkezik tisztességes alappal, talajnedvesség elleni szigeteléssel (nem csak a falak alatt, hanem a padló alatt is) akkor nem tud mitől vizesedni.

Abban az esetben kell nagyon figyelni a nedvesedésre és a páraáteresztés biztosítására, ha nincs megfelelő alap /pl. "csak" km. tégla alap van nedvesség elleni szigetelés nélkül./

De várom a 2 perc alatt szerzett tudásod (további) építő megvillanásait.

Üdv:

egy (direkt) vályogházban lakó építőmérnök

2018. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Vályogházban lakom, és képzeld, nekünk még padlófűtésünk is van. 😛😂
2018. márc. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
lol, te kérdezel aztán te magyarázol hülyeséget? :D
2018. márc. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"Majd lesz, ugyanis diszperciót és tapétát NEM SZABAD vályogra feltenni."


30 év, vágod? 87-ben körben alá lett szigetelve nehézlemezzel és azóta nincs penész, nincs víz.

2018. márc. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Vájogszakértő a panelből. Én jól megvagyok az utólag alászigetelt vájogban. Egyenes glettelt diszperzittel festett falakkal. Képzeld van wc és fürdő a hézamban. Gyanítom nagyobb a fürdőm mint a te szobád. Te meg halgasd csak ahogy a szomszédaid fin.anak.
2018. márc. 19. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!