Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van olyanra mód, hogy meglévő...

Van olyanra mód, hogy meglévő kockaházunkhoz egy szobát toldanánk és nem lenne emiatt hozzányúlva a tetőhöz, hanem féltetős lenne úgy, hogy a falhoz van rögzítve a teteje, mint pl az előtetőknél?

Figyelt kérdés
2018. márc. 20. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha magasságok engedik igen, műszakilag meg lehet oldani.
2018. márc. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Megoldani meglehet csak a belmagassággal lehetnek gondok így. Vagy lapostetősre csinálod. Esetleg alig lejtősre de akkor ne cserepet használj.
2018. márc. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lehet, hogy buta a kérdés, de a tervezők hajlandóak ilyet tervezni?
2018. márc. 20. 09:35
 4/10 anonim ***** válasza:

Persze!

De azt tudni kell, hogy marha borsos lett az egész "engedélyezés" folyamata.

Kiviteli terv + kötelező (~180e) tervezői művezetés + E.napló.

2018. márc. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos tudom :( Párom erőlteti, hogy simán megcsináljuk feketén, de én tartok tőle. Tudom hogy ügyes a család és meg tudják csinálni, de ha lebukik az ember..
2018. márc. 20. 10:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Én pont amiatt verem a fejem a falba, hogy terveztettünk, és engedélyt kértünk. Most várjuk, hogy lejárjon az engedély, és magunknak megcsinálhassuk. Nem azt az átépítést, amit terveztünk, de felújítást.

Olyan horror összeget mondtak a kivitelezők, hogy abból új házat veszünk.


Az biztos, hogy épeszű ember nem építkezik/átépít manapság hivatalosan papírosan...

2018. márc. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsótól kérdezném, hogy milyen felújítási munkálatokhoz kell terv? Mi is tervezünk ilyesmit, belső átalakítást, de én úgy tudom, hogy ahhoz nem kell bejelentés.
2018. márc. 20. 13:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Átépítés lett volna (lapos tető helyett nyeregtető, és a most 56 nm-es ház 72-re bővült volna, tehát alapterületet is növeltünk volna). De nem lesz, akkora összeget mondtak. Így most marad ahogy van, csak korszerűsítünk.
2018. márc. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Barátom amiatt veri a fejét a falba, hogy kint járt nála az építési hatóság és hát egy-két dolog nem szerepelt az e-naplóban. Most 600 ezres bírsággal járkál fellebbezni, mellette fizeti a hitelt, mesterek levonultak, áll az egész építkezés. Kell ez neked?
2018. márc. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja igen, eladásnál, hitelnél, biztosításnál is gondokkal jár a feketézés.
2018. márc. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!