Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 40m2 alapterületű,270cm...

Lokki kérdése:

40m2 alapterületű,270cm belmagasságú házba elég a mobil cserépkályha, ha télen is lakni szeretném?

Figyelt kérdés
Szeretnék beköltözni a nyaralómba, de sajnos jelenleg semmilyen fűtés nincs kialakítva. Mivel fám mindig lenne, ezért cserépkályhára gondoltam, gázt nem akarok köttetni. Maga az épület két szintes, összesen 80m2. A felső szintet szeretném téliesíteni, ez 40m2, 4 helyiség ajtókkal elválasztva. Energetikai tanúsítvány szerint közepes besorolású (a nyílászárókat azóta kicseréltük). A falak 38-s tégla, masszív épület, déli tájolású. Szerintetek elég lehet egy nagyobb mobil cserépkályha, vagy jobb lenne építtetni? Nincs valakinek hasonló tapasztalata? Köszönöm, hogy végigolvastad!

2018. márc. 23. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jónak kell lennie a hőszigetelésnek, hogy ilyen kis kályhával ki lehessen fűteni. A mi nyaralónk alapterülete 20 nm, a falazat is csak 20 cm (helyenként még annyi sem és a bejárati ajtó szimpla és vékony. Én a kb. 12 nm-es szobában eltöltöttem pár éjszakát késő ősszel. A hordozható cserépkályhát 2-3 óránként "etetni" kellett, ha véletlenül kimaradt, akkor reggelre 12-14°C-ra lement a hőmérséklet, amikor kint havazott.
2018. márc. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Fogunk rakatni külső hőszigetelést is. Ismerősöm szerint egy épített, rendes cserépkályha nagyon jól kifűtené, pláne ha két szoba közé építik. A neten azt írták a mobilról, hogy 50nm-et elbír egyedüli fűtésként, ezért is vagyok tanácstalan. Gondolkoztam központi fűtés plusz vegyes tüzelésű kazánon is, de az már milliós összeg is lehet...
2018. márc. 23. 20:10
 3/6 anonim ***** válasza:

1 es a ti ingatlanotok valóban nyaralónak épült,épp hogx csak a szél nem fúj át rajt .

A kérdező által írt,lakóháznak is megfelel .

A hordozható cserépkályhát jónak tartom .

1 es mondjál egy olyan fűtőalkalmatosságot,amelyet ha nem fűtik,akkor is melegit .

2018. márc. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi előző, megnyugtattál! Ez nyaralónak épült, de építész szerint is nagyon jó statikai állapotú, gond nélkül átminősítik lakóingatlanná az önkormányzatban (ezért is kell a fűtés - eddig elektromos volt).
2018. márc. 23. 20:33
 5/6 anonim ***** válasza:
A két emelet közti födém ugye elbírja?
2018. márc. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, statikus szerint is.
2018. márc. 23. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!