Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Valaki tisztában van a házépít...

Valaki tisztában van a házépítés költségeivel manapság?

Figyelt kérdés

[link]


Mondjuk a fenti linken láthato,teljesen átlagos,semmi extra igényű 90-100nm-es családi ház mennyibe kerülhet?

Adott egy telek,leginkább az anyagárakra lennék kíváncsi.Bácsikám(epitoipari vállalkozo) felajánlotta,hogy építene nekem egy házat pusztán anyagárban,de pontosan o sem tudta megmondani,hogy manapság mennyi lehet az anyag,mert nagyon megszaladtak az egekbe az árak. Ideje nem sok van kiszámolni nekem,ezért nem is akarom egyenlőre ezzel zavarni,de ha csak körübelülre megtudnám,hogy mennyibe kerülhet és ha van rá elegendő pénzem akkor megkérném,hogy csináljon egy árajánlatot(6millio onerom van,erre vennek fel meg hitelt)



2018. márc. 31. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Húúú, az nagyon kevés
2018. márc. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
12 körül saccolom, 2006 ban építettem egyet 6 millióból, mindent én csináltam, tető és külső főfalak kivételével. az is necces volt, külső szigetelés lemaradt. Azóta több mint duplája lett minden. És semmi extra, mindenből a legolcsóbb.
2018. márc. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Még annyit, most látom mekkora-hát kevés lesz. Amit csináltam az bruttó 70nm2 volt. Most a biztosító ezt a házat 15 millióra értékelte, anélkül hogy látta volna. kb ez lehet az anyag reális ára.
2018. márc. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"de pontosan o sem tudta megmondani,hogy manapság mennyi lehet az anyag"

"megkérném,hogy csináljon egy árajánlatot"


Ha építőipari vállalkozó létére sem tudja az árakat, akkor hogyan csinálna árajánlatot??!

(Mondanám, hogy komolytalan!)

2018. márc. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Eleve a bácsikádat felejtsd el, az nem építési vállalkozó aki nem tudja hogy áll a piac.

aztán keress egy tervezőt, terveztesd meg a házat az elképzeléseid szerint, utána kérj ajánlatot pár kivitelezőtől és tudni fogod. Nyilván a terv nincs ingyen, de töredéke a ház árának.


Egyébként vidéken, (ország nyugati fele) 300.000 Ft/nm ár az alap, ez persze munkadíjjal együtt.

2018. márc. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi most fejeztük be, kb 20 millió volt az anyagköltség.Nettó 105 m2, semmi extra. Egekben vannak az árak.
2018. ápr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat,ment mindenkinek a zold! Bacsikam vedelmeben azert szeretnem kiemelni,hogy evek ota nem epitett hazat,csak lakasfelujitasokat vallalt,ennek ellenere mindig is tele volt munkaval,foleg most,es igazan jo,mint szakember es valalkozo egyarant!Tehat most neki is le kene ulni szamolni,hogy is all most egy hazepites,ami nem 10perces munka es sajnos olyannyira el van havazva,hogy a heten egy szabadnapja sincs s napi 10-12orakat dolgozik,ezert is eloszor itt kerdeztem meg.
2018. ápr. 13. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!