Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Építkezés

A kérdés

Fég vízátfolyós kazánomat cserélném villanybojlerre, otthon házilag megtehetem?

Amikor megnéztem mit csinálna a szerelő horrorisztikus áron akkor elgondolkodtam, hogy ezt én is meg tudom csinálni. A kazán leszerelése gyerek játék, a gázhoz igazából nem nyúlnék hozzá, csak lezárom és ledugózom, a vízhez meg megint nem kell engedély és a villanybojler beszereléséhez sem kell engedély. A kéménynek a lezárása még kérdés (társasházban lakok és mások még használják azt a kéményt) azt hogy kell, de arra meg azt mondta a szerelő, hogy nem foglalkozik vele, zárjam le én(ha valakinek van ötlete hogy kell kérem írja le)... Tehát a kérdésem: nem kell szerelőt hívnom, ahhoz, hogy leszereljem a vízátfolyós kazán és villannyal helyettesítsem igaz?

ápr. 16. 17:23  Privát üzenet  

A válaszok

Igazából csak jó rögzitésre kell figyelni,a súlytól ne zuhanyjon le .Sok helyen rakatnak fel a vill.szerelővel FI relét,mert biztos ami biztos .

A társas házakban is mindenkinek saját kéménye van,csak a beépitertt szellőzők közösek .

A gázt meg ledugózod .

A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont ápr. 16. 18:25 Privát üzenet
pufajkás nevű felhasználó válasza:

Igen megteheted

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont ápr. 16. 18:28 Privát üzenet
Ha vezérelt áramról (éjszakai áram) akarod üzemeltetni ahhoz kell a szolgáltató.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont ápr. 16. 18:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nappali áram lenne :) de akkor nyugodtan leszerelhetem a gázkészüléket?

# 4/5Időpont ápr. 16. 18:43 Privát üzenet

A gáz leszereléséről, mármint nem e kell papírozni bármit is, kérdezd meg a kéményseprőket.

A bojlert remélhetőleg jól betudod kötni, és nem lesz belőle baj; esetlegesen EPH hálózat is megvan, a már említett FI relé pedig emeli a biztonságot.

A kémény ledugózható, kapsz hozzá méretes dugót [link]

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont ápr. 16. 20:02 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Valaki tisztában van a házépítés költségeivel manapság?
10 millió forintból mekkora könnyűszerkezetes házat tudnék építettni?
A félig emeletes házak szépek?
Mennyire nehéz lambériát/hajópadlót készíteni otthon elektromos kézi szerszámokkal? Lehetséges esztétikusan? Így olcsóbbra gondolom mintha készen veszem a lambériát/hajópadlót.
Ajánlanál egy jó térkövest?
Bria-Inter Kft. -vel van valakinek tapasztalata építkezéssel kapcsolatban?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések az Építkezés rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!