Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fég vízátfolyós kazánomat...

Fég vízátfolyós kazánomat cserélném villanybojlerre, otthon házilag megtehetem?

Figyelt kérdés
Amikor megnéztem mit csinálna a szerelő horrorisztikus áron akkor elgondolkodtam, hogy ezt én is meg tudom csinálni. A kazán leszerelése gyerek játék, a gázhoz igazából nem nyúlnék hozzá, csak lezárom és ledugózom, a vízhez meg megint nem kell engedély és a villanybojler beszereléséhez sem kell engedély. A kéménynek a lezárása még kérdés (társasházban lakok és mások még használják azt a kéményt) azt hogy kell, de arra meg azt mondta a szerelő, hogy nem foglalkozik vele, zárjam le én(ha valakinek van ötlete hogy kell kérem írja le)... Tehát a kérdésem: nem kell szerelőt hívnom, ahhoz, hogy leszereljem a vízátfolyós kazán és villannyal helyettesítsem igaz?
2018. ápr. 16. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Igazából csak jó rögzitésre kell figyelni,a súlytól ne zuhanyjon le .Sok helyen rakatnak fel a vill.szerelővel FI relét,mert biztos ami biztos .

A társas házakban is mindenkinek saját kéménye van,csak a beépitertt szellőzők közösek .

A gázt meg ledugózod .

2018. ápr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen megteheted
2018. ápr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha vezérelt áramról (éjszakai áram) akarod üzemeltetni ahhoz kell a szolgáltató.
2018. ápr. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nappali áram lenne :) de akkor nyugodtan leszerelhetem a gázkészüléket?
2018. ápr. 16. 18:43
 5/5 anonim ***** válasza:

A gáz leszereléséről, mármint nem e kell papírozni bármit is, kérdezd meg a kéményseprőket.

A bojlert remélhetőleg jól betudod kötni, és nem lesz belőle baj; esetlegesen EPH hálózat is megvan, a már említett FI relé pedig emeli a biztonságot.

A kémény ledugózható, kapsz hozzá méretes dugót [link]

2018. ápr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!