Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi véleményetek egy új építésű...

Mi véleményetek egy új építésű 50 nm-es tégla lakásnál a padlófűtésről? Megéri? Mire kell figyelni, hogy évekig jó legyen? Hány év alatt térül meg?

Figyelt kérdés
Csak padlófűtés lenne mindenhol nem lenne kombinálva radiátorral.
2018. ápr. 17. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Csak komfort meleg érzetet ad.Igazából jól megmelegedni sosem fogsz .
2018. ápr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es válaszoló minden padlófűtéses kérdéshez odaírja ezt a hülyeséget, valószínűleg lemaradhatott a fűtéstechnikában valahol a '70-es években. Már 20-25 éve is építettek olyan házakat, ahol kizárólag padlófűtés üzemel, és igen, ki lehet fűteni vele egy házat, a mai technikával és szigeteléssel meg már pláne. A rokonomék új házában kizárólag padlófűtés van, és meg sosem éreztem olyan jó meleget, mint náluk. Az en radiátoros lakásomban papucs nélkül télen állandóan lefagy a lábam, hiába van 21-22 fok.


Megtérülni valószínűleg sohasem fog, üzemeltetésben szerintem nincs nagy különbség a radiátorhoz képest, de a komfort amit ad, megfizethetetlen.

2018. ápr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom, hogy érdemes kombinálni. Egyszerűen remek, ha melegíti a talpamat, nagyon szeretem, de ha fázok, nem akarok a padlóra feküdni. Nem ad olyan hőérzetet.
2018. ápr. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Nem ad olyan hőérzetet."


Nem a túrót!

Sőt, sokkal jobbat!


Szomszédom panaszkodik, hogy hígítják a gázt, meg nem jó a gázkazánja.

A valódi helyzet meg az, hogy szigeteletlen, húzó ablakos egészen rossz hőtechnikai paraméterekkel rendelkező háza van. Ahol egy nap alatt 15 fokot is esik a hőfok, ha nem fűt. Ha télen hazaér a munkából délután 5-re, akkor a házban 16 fok van és bedurrant a 36 kW-os vegyestüzelésű kazánjába. És mire leül a híradót megnézni 8-kor, addigra 26 fok van nála. Amit jó melegnek érez.

Ezzel szemben ha későn ér haza, bekapcsolja a 24 kW-os gázkazánt és 20 fokra veszi a termosztátot, mert spórolni kell a gázzal. És híradóra csak 20 fok van.

Amikor mondom neki, hogy a gázkazán termosztátját is 26 fokra kellene állítani, és akkor jó melegnek érezné a házat, csak heherészik.


Soféle házban laktam már.

A mostani jó fekvésű, nagyon jól hőszigetelt.

A földszinten csak padlófűtéssel fűtök. Egy 5 perces kereszthuzattal ha kiszellőztetek nálam is esik 2 fokot a hőfok, de negyedóra alatt maguk a meleg falak visszafűtik. És kellemes 22 fok van mindenütt.

Minden 22 fokos.

Nem a 16 fokos fotelbe ülök be a 18 fokos levegőben a 70 fokos radiátor előtt...

2018. ápr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. a meleget szeretem. Ha nem vagyunk otthon 18-20 fok van, ha igen, akkor 24-25. 53 nm-es lakásban. Szimplán radiátorokkal. Az előző 47 nm-es lakásunkban padlófűtés volt csak és mindig felülről fázós érzetem volt, főleg nyílászáró közelében.


Jelenleg csak radiátorok vannak, így én ez alapján mondanám azt, hogy szerintem a legkomfortosabb érzést a radiátor-padlófűtés kombó adhatja. De kinek a pap, kinek a paplan.

2018. ápr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem vagyunk otthon 18-20 fok van, ha igen, akkor 24-25."


Hát igen. Akkor Neked is rossz hőtechnikai paraméterekkel rendelkező házad van. Ha az esti 24-25 fokról a következő nap délutáni hazaérkezésedig képes 18-20 fokra leesni bent a hőmérséklet, akkor még van mit hőszigetelni.

Úgy meg is értem, hogy kedveled a radiátort (is).

A padlófűtés fűtési ciklusában felvett hő a felette lévő 5 cm betonon + x cm járólapon vagy parkettán legalább 2 óra alatt jut át. Tehát nem az van, hogy bedurrantok és 10-15 perc múlva már a 70 fokos radiátor ontja a hőt. A padlófűtésnél kell 2-3 óra, mire a hő a felszínre jut. A padlófűtésnél vagy ésszel kell programozni a termosztátot (13 órakor induljon el és fűtsön, ha 16 órakor érkezel a gyerekkel haza) vagy szinten kell tartani a hőfokot - de az meg csak jól hőszigetelt lakásban éri meg, ahol egy teljes nap alatt csak 1-2 fokot esik a hőfok a legnagyobb hidegben is.

2018. ápr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!