Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Zsaluköves medence építés...

Zsaluköves medence építés házilag? Véleményeket kérnék.

Figyelt kérdés

tervek...

- medence 5x3x1,5,

- 1,5mm vastag szálerősített fólia kerül bele.

- aljzat betont 20cm vasalva.

- oldalfalak 20cm zsalukő vasalva

- a medence belseje gépi vakolattal 1cm vastagon kivakolva

- 1 db skimmer, 2 db befúvó 1db led lámpa


kérdés...

- aljaz szigetelés a beton alá lépésálló hungarocell 3cm vagy belülre, vagy nem is kell?

- oldal fal szigetelés a zsalukő külső oldalán 5cm? kell ragasztani vagy elég ha rászorul?

- elég a 1db szkimmer a befolyó víznek, 6m3 homokszűrőhöz?

- a gépészetet föld felszín felé tudom csak rakni, ez okozhat gondot?



Van valakinek tapasztalata, vagy vélemény, hogy lenne a legjobb?

Köszönöm


beszéltem már szakemberrel, akik véleménye inkább a zsebék felé húzott.



2018. ápr. 29. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
házilag egyedül semmiképp se.
2018. ápr. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem egy nagy durranás megcsinálni.

Hőszigetelést körbe, és minél vastagabbra csináld. Ez lesz a legolcsóbb az egészben.

A többit nézzed meg a Youtubon. Van egy csomó videó.

2018. ápr. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
első vagyok, nem nagy durranást, de eddig mindenki elcseszte akit ismerek.
2018. ápr. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igazad lehet de a vállalkozók is elcseszik, csak előtte sok milliót legombolnak. Így mégiscsak jóval olcsóbb.

Amúgy a kérdésből is látszott, hogy sajnos valóban nincsen fogalma a buktatókról a kérdezőnek, de ezt itt senki sem fogja teljes részletességgel elmagyarázni.

Ezért ajánlottam a Youtube-ot.

Sajnos sokan azt hiszik, hogy annyiból áll egy medence, hogy csak úszkálni kell benne, kb mint az USA játékfilmekben. Amikor meg kiderül, hogy mennyibe is kerül évente akkor nem akarják elhinni.

(A napi több órás munkát vele, még nem is számolva.)

2018. ápr. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A medence, definíció szerint egy olyan építmény, amely mindenféle burkolat, illetve vízszigetelés nélkül képes megtartani a vizet. A zsaluköves megoldás ennek nem felel meg, hiszen a téglák illeszkedéseinél folyamatosan távozni fog a víz a medencéből, ettől függetlenül sajnos elég sokan alkalmazzák - hozzáteszem, hogy helytelenül -.


A vízszigetelés csupán azért szükséges a medencék esetén, hogy a beton megóvásra kerüljön az esetlegesen bekerülő vízzel szemben, mely károsíthatná annak szerkezetét a benne alkalmazott fertőtlenítő/víztisztító szerek miatt, tehát ennek nem a víz megtartása a feladata elsősorban.


Ha jó medencét szeretnél, akkor be kell zsaluzni az egészet és kiönteni betonnal, bevibrálni.


Mivel nem 1-2 Ft-ról van szó, ezért fontos a szakmai tudás is. Amiket írtál elképzelésnek, jók lesznek, más nem elrettentő példának, ha így készíted.


Medence készítés után (mindenféle szigetelés nélkül, csak a kész beton falakkal) próbafeltöltést kell alkalmazni, hogy a szerkezet megkapja a teljes terhelést, illetve láthatóvá váljanak az esetleges szerkezeti problémák, repedések.

Valamint így lehet meggyőződni a víztartásáról is. Ez általában 1 hét szokott lenni. Figyelni/mérni kell a napi vízveszteséget, ebbe természetesen beletartozik a víz párolgása is!


Remélem tudtam segíteni számodra és bízom benne, hogy sikerül jó szakembereket találnod.


Üdvözlettel: Dr. Burkolat

2018. máj. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A medence a tervek szerint elkészült és köszöni jól van.

Az építkezésben sokat segítettek a Youtube vidók, így 50%-ot spóroltam a teljes árból.

Voltak buktatók, de józan ésszel megoldhatók voltak.

Hungarocell építőelemekből csináltam, 1,5mm fóliával.

Kék termó paplan van a tetején, így most 26 fokos napi, éjszakja (18 fok)

hőmérsékletnél sem hűl le a víz 28 fok alá.

Lehet inkább raklapból kellett volna csinálnom :)

2018. jún. 10. 20:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Na örülök neki, hogy elkészült.

(Én javasoltam a Youtube videókat.)

Majd nézegessed át a karbantartás, tisztítás és a téliesítés kérdését is.

Jó pancsolást.

2018. jún. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Több üzenetet kaptam, látom másokat is érdekel a dolog.


Idén raktam rá polikarbonát fedést.

A legolcsóbban 1.1 millás ajánlatot kaptam rá, én aluprofilozva megcsináltam 120 ezerből.

Jobb mint a kék termó takaró, nem megy bele por, bogarak, esővíz stb...

A víz hőmérséklete pedig sokkkal gyorsabban nő, 25 fokos nappali melegben 2 felsős nap után 26 fokos volt a víz.

Mivel 10 cm szigetelés van rajta, éjszak 1 vagy 2 fokot hűl talán, azt reggel 2 óra alatt vissza is hozza.


A homokszűrő kristálytisztán tartja a medencét, heti 2 tabletta a skimmerben és kész a karbantartás.


A mostani bekerülési ára 1,8 millió Ft körül van, ebben benne van minden, a vízszámla és még a téliesítési cuccok is.

2019. jún. 14. 21:42
 9/10 Avaon válasza:
Szia végül tettél az aljzat beton alá szigetelést?
2020. dec. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia, a hungarocellt mire hasznaltad?


Gre Adria tipusu medencet vettunk azt szeretnenk be asni, de azt mondták hogy zsalukovel ki kellene rakni az oldalat de az dragabb lenne mint maga a medence. Erre keresek alternativat. Koszonom

2022. máj. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!