Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szabad testsúlynyi terhelést...

Szabad testsúlynyi terhelést rakni egy szarufára? Milyen módszerrel lehet?

Figyelt kérdés

Adott egy 45°-os tető, ami belülről hajópadlóval van burkolva. (Ebből a szempontból) szerencsére a hajópadló a szobán belül nem folytonos, egy építkezés során meg lett bontva a gerincre merőlegesen, és ez később csak le lett takarva. Ezen keresztül látni lehet, hogy a hajópadló feletti réteg egy, a hajópadlóval és a gerinccel párhuzamos fa réteg, ami szinte pont a megbontásnál van toldva, és a fölötte lévő szarufához szögelve. (Ez a párazáró réteg miatt nem látszik, de tapintható azon keresztül hogy hol kezdődik a szarufa)

A kérdésem az lenne, hogy erre a szarufára rögzíthetek-e egy húzódzkodót, és azt használhatom-e a tető szerkezetének bármiféle károsítása nélkül? Sajnos az itt leírtaknál nem sokkal többet tudok mondani a tető szerkezetéről.(Ha ez esetleg segít, én olyan 70kg körüli vagyok)

Köszönök szépen minden segítséget!



2018. máj. 19. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet kapni mindenféle vasalatot.

Felteszed a gerendára, oldalról facsavarokkal rögzíted.

[link]


A talp aljára meg rácsavarozod a húzódzkodót.

2018. máj. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Annak a szarufának a vastagságát nem látni, ugye? Figyelj, garanciát nem vállalok, mert 1 nem én csináltam azt a tetőt, 2 vagy félreértünk valamit, és egyéb deszkába csavarod, ami aztán kijön a helyiről... De egy biztos: még egy ócska sufni tetejét sem olyan szerkezeti elemekből csinálják, amik külön-külön ne bírnának ki egy embert. Miközben épül a tető, van az a fázis, hogy egy-egy ilyen szarufán félnapokat csimpaszkodik akár több ember is. Még egy legvacakabb 5*10-es stafni is kibír 4-5 méter hosszon egy embert. Te meg egy jóval komolyabbnak tűnő épületet írtál le.


Egyébként nekem is van felszerelve mindig húzódzkodó, ahány helyen csak éltem, különböző megoldásokkal. Egyik pont egy faház tetőgerendáiba van csavarva. Kibírna az egy autót is, nem arról van szó, de van neki egy játéka. Ne ijedjél meg tőle, de az előfordulhat, hogy mikor belecsimpaszkodsz, fél mm-t meghajlik, vele együtt egy csomó más ici-picit mocorogni, recsegni fog. Holnap is, meg nyolc év múlva is, de attól nem lesz semmi gond. A fa szerkezetek ilyenek, az nem egy merev betonplafon. Ugyanilyen mocorgást nagyobb széllökésnél, vagy a téli/nyári hőmérséklet-különbségnél is csinál egy tető.


Na szóval, amikor belecsimpaszkodom, kicsit meghajlik az a szarufa, inkább csak hallani, mint látni. Ha nagyon hintázok rajta, nyekereg azon a részen a tető. Amúgy 79 kiló vagyok épp. Sőt, hátizsákba bele szoktam tenni 5-6 kiló plusz súlyt, gyakran úgy csinálom. De még mindig ez a legbiztosabb húzódzkodó, az ilyen falakra betiplizettek meg ajtófélfák közé feszítettek sokkal gyengébbek, azokon nem mernék rángatózni, hintázni, tartok tőle, hogy egyszer kiszakad...

2018. máj. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Figyelj, én 130 kiló vagyok, mégis kibírnak a tetőlécek, amikor rakom a cserepet. Ha az tényleg egy szarufa, akkor a súlyod tízszeresét is kibírja.
2018. máj. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönök szépen minden választ!
2018. máj. 20. 01:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem akarok akadékoskodni, de ismered-e pontosan az ácsszerkezeteknél használatos elnevezéseket ? Csak olyan elemre rögzítsd, amelyik nem adja tovább a rezgéseket ill. megfelelően van alátámasztva a rezgéscsillapítást tekintve.
2018. máj. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!