Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hol tudom megnézni hogy az...

Hol tudom megnézni hogy az ingatlan illetve a telek az valaki nevén van?

Figyelt kérdés

Van a közelembe egy ház telekel aminek gyönyörű a kilátása csak az a baj hogy azon áll egy öreg elhagyatott ház ami már kb 20 éve nincs használatban.

Kérdés az hogy hol tudom megnézni hogy kinek a nevén van illetve ha nincs hogy tudom jogilag megszerezni magamnak ?



2018. máj. 21. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:
89%
Tulajdoni lapon....pl földhivatal,de ha van ügyfélkapud akkor pikk pakk letudod kérni (hrsz alapján a tutibb),de a tulajdonos nevét csak a fizetős opcióba látod az ingyenesbe nem. Viszont annyi,hogy lesz egy neved amivel messzire nem bizti,hogy jutsz. Szomszédot is lehet infózni,pláne ha idős,hátha tud valamit. Meg az önkormányzatnál is érdeklődhetsz
2018. máj. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ügyfélkapus lekérdezéssel évente 2 db ingyen van. A tulajdoni lapon rajta van a tulaj címe és a lakcíme is.

Én is így vettem tavaly telket. Lekértem a tulajdoni lapot, majd odamentem a tulaj címére, és megkérdeztem eladó e a telek.

2018. máj. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!