Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért csökkenhet le egy...

Miért csökkenhet le egy lezárt vízhálózatban hosszabb idő után a víznyomás?

Figyelt kérdés
Fél év után mentem le egy rokonommal a nyaralójába. Kinyitottam a vizet az aknában, de a víz csak csordogál. Nem látok gondot az aknában.
2018. jún. 8. 06:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha tekerős csap van,akkor annak leszakadhatott a tányérja ,és továbbra is zárva tart. Biztos hogy az elzáróval van a gond .
2018. jún. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Modern csapok vannak és mindenhol csak csordogál a víz, konyha, fürdőszoba, WC. Érezni, hogy kicsi a víznyomás. Nagyon kicsi.
2018. jún. 8. 08:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyancsak a nyaralónál a szomszéd telken van a vízóra, okoska egyik évben télre megnyitotta a leeresztő csapot és úgy is hagyta tavaszig. Valami állatok belemászhattak, azóta nálunk is kisebb a víznyomás, részleges dugulás van. Nálatok nem történhetett ilyesmi?
2018. jún. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mivel idős rokonomé a telek, így nemigen ismerem a helyzetet, csak azt látom, hogy van egy vízakna, amiben ott van a két cső, egyik a kerti csapba megy, a másik a házba. Negyed fordulatot fordul el a csap, hallatszik, ahogy a víz megy a csőbe. Mást nem látok ott. Nem szeretnék az aknába menni, mert van benne víz. Gondolom a vízhez közel ilyenkor magasabb a talajvíz, az folyik be. Amikor el van zárva, vagy ki van nyitva, de a lakásban zárva vannak a csapok, akkor áll az óra, tehát szivárgást nem látok.
2018. jún. 9. 15:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy a Vízműveknél szereltek, és emiatt csökkent a nyomás ideiglenesen. Ha nem, akkor ahogy az 1. is írta, elromlott a főelzáró az aknában, és csak részlegesen nyit.
2018. jún. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy a házban lévő főelzáró sarokszelep nem lett teljesen kinyitva.
2018. jún. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most már én eljöttem onnan, de ha meglesz a hiba oka, megírom ide, hátha valakit érdekel.
2018. jún. 11. 09:14
 8/8 A kérdező kommentje:
Most beszéltem a rokonommal. Az volt a baj, hogy hiába nyitottam ki az elzárót az óra után, nem vettem észre, hogy van egy másik is előtte. Sajnos otthon más a rendeszer, ott csak egy csapot kell kinyitni. Az is megzavart, hogy jött a víz, csak kevés. Nyilván azért, mert a másik csap kissé engedett. A lényeg, hogy most már ki van nyitva és normális a nyomás.
2018. jún. 12. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!