Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Gipszkarton és téglafal...

Dubai2233 kérdése:

Gipszkarton és téglafal találkozása elreped?

Figyelt kérdés
Egy téglalap alakú, tégla épületet alakíttok átt lakássá. Az épület kb 15 éves, porotherm téglábol van. A szoba és a fürdő falait gipszkartonbol állítottam össze. Van egy olyan aggodalmam, hogy a két fal találkozásánál, mennyire valószínü, hogy repedni fog. Azért lényeges ez, mert egy ilyen faltalálkozás, pont a zuhanyzó jobb oldala, és félek hogyha megreped, szépen beázik a gipszkarton.Tehát a zuhanyzó az egyik sarokban lenne, a zuhanyzóba beállva szembe téglafal van, jobbkézfelöl meg gipszkarton fal. A fali profilokat még túl is erősítettem, csavaros acél dübellel. 2 réteg zöld karton van a fürdöben. Én úgy godnoltam, hogy a faltalálkozást kihuzom akrillal, öntapadós müanyaghálót glettelek rá, majd a falat, és gipszfalat is folyékony fóliával lekenem. Persze itt is rakom a sarkokba a folyékony foliához való hálót. És ezután jöhet a csempe. Ezzel a módszerrel mennyire tudom elkerülni, hogy kirepedjen a faltalálkozás, vagy milyen módszerrel kellene repedés biztosra megcsinálnom?

2018. jún. 9. 02:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Jó így ahogy elgodoltad.
2018. jún. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pont igy kell megoldanod, hajra.
2018. jún. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TappancsMancs ***** válasza:
Dilatációs rész az kell neki. Jó úgy szerintem is. Csempénél is jobb a sarkokban, bár ez németo.-ban meg nyugatabbra szokás. Akkor nem hajszálreped a csempe, meg nem lazul meg.
2018. jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!