Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A szomszéd szigeteli a házát....

A szomszéd szigeteli a házát. Meddig tart?

Figyelt kérdés
A szomszéd szigeteli a házát. Átjött egyik nap, kb. egy hónapja, hogy nyitni kéne a nagykapunkat, beengedni a munkásokat, mert szigeteli a házát és a hátsó fala az én udvaromról közelíthető meg. Másnap kinyitottuk a kaput, bepakolták a bakokat, állványokat a munkások és elmentek. Másnap mondta a szomszéd,hogy csak azért kellett ide pakolni hozzánk mert ő nála útban lett volna. Már ez is felháborító volt, de nyeltem egy nagyot a béke kedvéért. Aztán kb. egy hétig nem is jöttek dolgozni, hanem utána való héten elkezdték, arról volt szó, hogy egy jó 10 nap. Na most tegnap kezdődött a 3. hét, és ma is kinyittatta velem a nagykapunkat, a munkások be se jönnek, mert azt a falat nem csinálják, ráadásul hangosan hallgatnak valami nyomorék zenét. Megtehetem, hogy megmondom neki, hogy holnap nyitom ki utoljára a kaput, és addig végezzék el azon a falon levő munkát? A kutyáimat a házba kell bezárnom, mert nincs nekik külön hely, mert az udvaron vannak elengedve. A ház meg már bűzlik tőlük. Tanács?
2018. jún. 19. 08:48
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Tehát szerinted MI jobban tudjuk ezt, mint maga a szomszédod? Sajnos nem...
2018. jún. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves szomszéd szeretném megkérni, hogy először azt a falat fejezzék be, ami felénk van, mivel nem a mi házunk, szeretnénk, ha számunkra gyorsan vége lenne a kellemetlenségnek.


Egyébként ha bármi kárt okoznak, pl. füvet, virágokat, fákat károsítják, vagy teherautó megnyomja a földet, betont, akkor köteles visszaállítani az eredeti állapotot.

2018. jún. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Persze ennek van előzménye is, amikor ide költöztünk, 1 hónapig a mi kocsibejárónkra állt a kocsijával, mert az övé nincs lebetonozva, stb. Több helyzetben is már kijátszott minket.
2018. jún. 19. 09:02
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Legyetek határozottabbak.

Te teszel neki szívességet, úgyhogy elvárható, hogy minél hamarabb végezzenek azon a részen, amihez a te közreműködésed kell.

Mondjuk, ha úgysem dolgoznak még ott, akkor én addig nem nyitnám ki a kaput. Majd akkor szóljon, ha tényleg csinálnak is ott valamit.

2018. jún. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kovpet ***** válasza:
100%

# 4: Nem szívességet tesz, ilyen esetben ezt kötelessége engedni.


Viszont a szomszédnak meg kötelessége lenne a legkisebb zavarása mellett végeztetni a dolgát.



"Másnap mondta a szomszéd,hogy csak azért kellett ide pakolni hozzánk mert ő nála útban lett volna."


Erre mit mondtál, kérdező? Ez elég durva, látszik, hogy nincs és nem is nagyon lesz jó szomszédi viszony, ez egy tahó.

2018. jún. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó! :D "ez egy tahó"

Ugyanis ez a (valóban) tahó ember kis városunk egyik körzeti képviselője. Nem nekem mondta, hanem a páromnak, hogy nála útban lett volna, ő pedig nem szólt vissza neki. De én ezt már nem birom...

2018. jún. 19. 09:18
 7/10 anonim ***** válasza:
5: Kötelessége igen. De nem így :D
2018. jún. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ő nem mondott igazat a határidőt tekintve.

Mondd meg neki, hogy jövő héten elmentek két hétre nyaralni, addig fejezze be a hátsó falat.

Aztán amikor a jövő héten mégsem mész el, mondd meg neki, hogy így alakult, de legalább a fal kész.

A szarjait meg hordja ki, nehogy már te takaríts utána. Kötelessége az eredeti állapot visszaállítása, a keletkezett sitt eltüntetése.

2018. jún. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hozza kell engedned a reszedrol megkozelitheto falhozba szomszedodat ez nem kerdes.A kerdes az ido meddig kelled elturni
2018. jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

S akkor mi van, ha ő a körzeti képviselő?


Ha valami rosszat szólsz neki, kirúgat a munkahelyedről? Vagy ez mitől olyan nagy szó?

2018. jún. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!