Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lehetséges hogy egy komplett...

Lehetséges hogy egy komplett kis hétvégi ház élére állított téglából épült?

Figyelt kérdés
2018. jún. 20. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Tető nélkül talán.
2018. jún. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tető is van. akkor kizárt?
2018. jún. 20. 22:58
 3/9 Dave092 ***** válasza:

Attól függ milyen tető. Ha valami gagyi kis tákolmány esetleg trapézlemez fedéssel akkor nagy duzzogva hihető, de nem jellemző, hogy abból legyen egy TELJES ház. Ennek ellenére a régi világ építészetében könnyen elképzelhető amilyen gányolások előfordulnak néha...:)

Miből következtetnél erre? Kilátszik a tégla? Esetleg minden ablaknál kb. 10 cm mértél (vakolattal) falvastagságot?

2018. jún. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

alsó sorokban látszik ki az élére állított tégla 2-3 sorban.

igazából nem következtetek hanem kérdezek, lehetséges e. megvenném s nem mindegy így ugye

2018. jún. 21. 00:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem szokás. Milyen vastag a fal? Milyen tègla látszik èlèvel?

Valószínűbb, hogy mögötte más is van, csak így adta ki a vastagságot. Kismèretű tèglával szoktak így kitoldani. Vagy más anyag(beton...) elè rakni, hogy egyforma legyen a vakolhatóság.

2018. jún. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyire látszik:


[link]


Alul egy ismeretlen szürke tégla nem tudom mi a neve, pince vagy garázs vagy nem tudom mi ez, inkább az utóbbi mert nem föld alatt van, bár hegyre épült s az eleje föld alatt van. Fölötte egy normál vakolt házfal. Az már elmondás szerint nem szürke téglából épült. Hogy ez toldozás e lapjával vagy így épült az egész nem tudom, de az utóbbi merült fel bennem vajon lehetséges e?

2018. jún. 21. 11:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez állatian kicsi kép. A fal vastagsága az ablakoknál jól látszik. Ha kellően vastag, és már 10-20 éve áll, akkor nem lehet gond, akárhogy rakták a téglát.Ha mégis élével rakták, akkor is több van egymás mögött. Legalább 30-as fal biztosan megvan, akkor nincs gond.Talán utólag szigeteltek, vagy így épült, erről a tulaj tud bővebb felvilágosítást adni.
2018. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tud, örökölte s most túlad rajta. Alig tud többet róla, mint én...
2018. jún. 21. 13:56
 9/9 librikus ***** válasza:
Ennyire már ne spórolj, az első erősebb szél bedöntheti a falat!
2018. jún. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!