Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kell e engedély faházra?

Kell e engedély faházra?

Figyelt kérdés
Saját kertünkbe szeretnénk rendelni lili faházat a gartenpro.hun. kell e valami engedély rá?
2018. jún. 23. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon jó a kérdés!

Engedély még egy komplett tégla családi házra sem kéne!

Viszont ahhoz kéne építész tervező, felelős műszaki vezető, istenharagja, az építkezést e-naplóban kellene vezetni stb. Szóval ilyenkor maga a papírmunka (mire az első zsák cementet megveszed) 5-800e Ft.


Namost faháznál kell-e ez a macera?

Nekem azt mondták, hogy .... (sajnos azt nem tudom, hogy ez országos szabály vagy csak helyi önkorm. rendelet).... szóval nekem azt mondták, hogy csak akkor nem kell, ha tároló, tehát nem lakás céljára épül, és bizonyos méreteket (alapterület és magasság) nem halad meg. Úgy emlékszem ez kb. 25 négyzetméter és 5 méter magasság volt, de ebben nem vagyok biztos. Ha ezt meghaladja, vagy lakhatás céljára szolgál, akkor kell mindaz a macera és költség, amit az elején írtam.

De még így is be kell tartani bizonyos szabályokat. Pl. telekhatártól, másik épülettől minimum mekkora távolságra legyen. Sajnos pontos értékeket itt sem tudok (telekhatárnál talán 3 méter).

Ha viszont alatta van a megadott méreteknek és tároló(nak nevezitek), akkor sehová sem kell bejelenteni - nekem legalábbis ezt mondták.

Vagy az önkormányzatnál, vagy egy helyben járatos építésznél kérdezd meg pontosan ezeket!

2018. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen kell, nekünk is és a szomszédunknak is fennmaradásival maradhatott volna csak ott, bár mi egyébként is bontottuk volna, de a szomszéd 80 ezret fizetett.
2018. jún. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem kell, ha nem emberi tartózkodásra szolgál (magyarul melléképület, de sztem azt csináltok benne amit akartok, a kutya se ellenőrzi), nem haladja meg a 100 m3-t és a 4,5 m magasságot.
2018. jún. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2018. jún. 24. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!