Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nem pofátlanság ennyit elkérni...

Nem pofátlanság ennyit elkérni a kőműves munkáért?

Figyelt kérdés

Egy családi ház egyik 20 négyzetméteres szobájáról van szó, a feladatok: aljzatkiegyenlítés,laminált padló letétele, glettelés,csiszolás, festés. Ez 350 ezer forint. Ezt 5 nap alatt többen csinálnák,nem tudom hányan. Másik fazon 200 ezerért vállalta volna (aki nem is kőművesként dolgozik, csak régebben külföldön),de az anyagokat nekünk kellett volna megvenni hozzá (az leg. 100ezer lenne), ja meg még egy falétrát is kellene vennünk ,mert a mi műanyag létránkkal nem tud közlekedni, plusz még barátomnak is pluszban kellett volna segíteni csiszolásban,mivel ez egyedül csinálta volna.


Most nekem tűnik csak úgy, hogy ez túl sok egy szobáért és kihasználják a kevés munkaerő adta előnyöket, vagy ennyire korrekt ár? Szerintem a mai magyarországi fizetésekhez képest sok.



2018. aug. 31. 13:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Korrekt ár. Nem sok!
2018. aug. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot lehet erre mondani.


Az egyik, hogy nyilván valóan sok, bár ha minden szakszerű és patentül meg van csinálva akkor megér ennyit.


A másik meg, hogy ezek nem épp egészséges tevékenységek. Gerincnek, ízületnek, a csiszoláskor a por, festéskor a vegyi anyagok a tüdőnek és aki ebben dolgozik az minden nap szívja. Szerszámok, adók egyebekről nem is beszélve. Aki nem így gondolja próbálja meg, glettelni mindenki tud, laminált lapot lerakni is, hengerrel festeni se lehet gond, az aljzat kiegyenlítőt kiönteni, hát az se agysebészet. Nyilván nekiállni nemszeretem dolgok. Mert akinek van szabadsága azt inkább mással töltené.


Én megcsináltam ezeket tudom milyen. Nem dolgoznék ebben.


Apósom kőműves. Volt. Tönkre ment a gerince, sokszor műtötték, már rokkantnyugdíjas valami olyan minimális nyugdíjjal amiből épp vegetálni lehet. Ő még akkor élte fénykorát amikor ezek a munkák nem voltak ilyen drágák. Azt akarom kihozni az egészből, hogy most senki nem jön oda, hogy Pista tönkretetted magad amikor nálunk meg másoknál voltál olcsó pénzekért, ne aggódj most meg mi segítünk neked.


Végül is téged se fog érdekelni mi van ezekkel az emberekkel, hát őket se hogy a megrendelő miből fizeti ki, annyit kérnek amit elkérhetnek. Idén ha odaérnek és megcsinálják legalább meglesz. Jövőre még rosszabb lesz a helyzet.

2018. aug. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Hát annyi amennyi, ezzel sok mindent nem lehet kezdeni.

Olcsú húsnak híg a leve, a jobb szakik pedig megkérik az árát. Lehet, hogy erre a munkára speciel mondjuk sok az ár, de lehet, hogy helyette tudna más, drágább munkát vállalni, akkor miért "pazarolná" az idejét egy rosszabbul fizetőre?


Én speciel úgy vagyok ezekkel, hogy ha meg tudom csinálni, megvizsgálom, hogy többet keresek-e a saját munkámmal az adott idő alatt, ha igen, akkor rábízom valakire, ha nem, akkor megcsinálom én. Sajnos utóbbi a gyakoribb :D Glettelni pl. soka életemben nem gletteltem, megnéztem youtubon hogy kell, végül szép lett az eredmény.

Ha meg nem tudom megcsinálni, akkor bizony el kell fogadni a piaci feltételeket.

2018. aug. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Nekiállhatsz te is, ha sokallod...
2018. aug. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Kicsit kusza az írásod. A 350ezer az anyag + munkadíj (a 200ezer az csak munkadíj?).

Mert akkor ez egy olcsó ajánlat ha tisztességesen meg van csinálva és normális anyagokból.

2018. aug. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Megértettem,köszönöm.
2018. aug. 31. 17:45
 7/17 anonim ***** válasza:
Ezt a többféle munkát,örülj hogy ennyiből megusztad.
2018. aug. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
pont hogy olcsó
2018. aug. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Magyarország jobban teljesít...

Főleg mióta a valamirevaló szakemberek mind külföldre mentek dolgozni. Akik maradtak, annyit kérnek, amennyit nem szégyellnek, és még így is hónapokat kell várni rájuk, hisz jó előre be vannak táblázva.

Egyébként a fent említett munkákból a mai anyagok mellett egyik sem olyan, ami kifogna egy pasin, ha alaposan összeszedi magát.

2018. szept. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Erre nem futja. Tegnap a kőműves fél óra alatt lecsiszolta a falakat a 25 négyzetméteres szobában. Gyakorlatilag napi 1 másfél óránál nem dolgozik többet, néha van segítsége. Én azt mondom hogy ez nyugaton nem kerülne sokba, de itt igen. Gyakorlatilag többet keresnek így (főleg úgy hogy az anyagot mi adjuk), mint egy szívsebész, vagy lassan mint egy IT-s. Szerintem meg sok.
2018. szept. 6. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!