Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ivóvíz- és szennyvíz-rákötést...

Ivóvíz- és szennyvíz-rákötést csak fővezeték hosszabbítással tudjuk megoldani, ha a szomszéd később rákötne erre a szakaszra, fizet nekem valami "kompenzációt" érte? Vagy kinek a tulajdona lesz a közmű? Önkormányzaté?

Figyelt kérdés

A fővezeték költségeit úgy néz ki nekünk kell finanszírozni...


Van még 3 telek a mienk és a fővezeték vége között. Ha ők késöbb mégis rácsatlakoznának a hálózatra, akkor én buktam a tervezési, kivitelezési díjakat a fővezeték hosszabbítása körül?



2018. okt. 3. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

"Vagy kinek a tulajdona lesz a közmű?"

hülye kérdés, benne van a nevében hogy "közmű"


egyszóval, max a szomszédok jóindulatán múlik, hogy kipengetnek neked később néhány Deákot kompenzálásképp, egyébként semmi kötelezettség soha nem fogja őket terhelni hogy neked fizessenek ha rákötnek a gerinc vezetékekre.


jelenleg te akarsz magadnak ivóvizet és szennycsatornát, "Ha ők késöbb mégis rácsatlakoznának a hálózatra, akkor én buktam a tervezési, kivitelezési díjakat a fővezeték hosszabbítása körül?"


nem, nem buktál semmit mert mint írtam neked van szükséged erre, nem a szomszédoknak, nem a Pistának hanem neked.

szóval ne mástól várd hogy egyszer majd valamikor kifizeti a költségek bizonyos részét, ha kell vezetékes víz.

2018. okt. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Még ha ti is csináltatnátok meg mindkét vezetéket,az soha sem lenne a tiétek,hisz önkormányzati területen lenne.

Üzemeltetője meg valamelyik vízmű lenne.

A későbbi belépőknek is meg kellene fizetni a belépési költséget.Ha az önkormányzat nem szállt be,akkor valószinű a szolgáltató tenné el az összeget .

Ebből nektek semmi nem járna.Utólag már nincs visszaszámolás .

2018. okt. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Én is így gondoltam, csak hátha lenne kiskapu...

Mert a szomszéd is majd biztos akkor találja ki, hogy ja neki is kell, amikor kiépítettük elötte a fővezetéket...

2018. okt. 3. 22:24
 4/6 anonim ***** válasza:
28%

Tőled független lesz az a szakasz. Térítésmentesen átadod az Önkormányzat tulajdonába, aki pedig átadja az üzemeltetőnek üzemeltetésre. És innentől kezdve el van felejtve, hogy az kinek a pénzéből és miért épült. Semmilyen jogod és kötelezettséged nem lesz ezzel kapcsolatban.

Bármikor ráköthet a szomszéd is nyugodtan mindenféle feléd történő kompenzáció nélkül. Sőt... mivel akkor már rendelkezésre áll közterületen csatorna, amire ráköthetne, el is kezdik számlázni neki a talajterhelési díjat, amiért mégsem teszi. Tehát más szemszögből úgy is felfoghatjuk, hogy kitolsz vele.

Összességében a legjobb megoldás, ha összebeszéltek és kifizetitek együtt.

2018. okt. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

Ha meg akarod osztani a költségeket, még most kell lépned, mielőtt bármihez kezdenél.

Járd körbe a szomszédokat, és kérdezd körbe hogy nincsenek-e benne egy ilyen közös fejlesztésben. Ha szerencséd van és találsz társakat, oszlanak a költségek. Ha senki nem akarja, utána még mindig megcsináltathatod egyedül is. De hátha szerencséd lesz.

2018. okt. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 8. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!