Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyit számìt 5cm-es grafitos...

Mennyit számìt 5cm-es grafitos szigetelés?

Figyelt kérdés
Van egy 15 éves 38-as porotherm téglából épített netto 110m2 es házam.Szeretném a homlokzatot újra szìnezni s nem tudom érdemes e szigetelnem is egyúttal.Jelenleg 18-25 ezer ft a fűtési költségem 22 fokos thermosztát beállítással.Kb mennyit spórolhatok 5cm grafitos szigeteléssel ?

2018. okt. 6. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Több mint a semmi. Nyáron jó szolgálatot tesz és az is biztos hogy kevesebb lesz a fűtésszámla. Egyébb tényezőkbhiányában nehéz lenne összeget mondani. B30-ból épült kis alapterületű házam van, 5cm a nyugati, 6 a déli és az északi oldalon, ablakcsere= fele annyit fizetek fűtésre.
2018. okt. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Födémszigetelés?

Aljazszigetelés?

Nyílászárók U értéke?


5 cm sanszosan semmi. Miért nem 10-15? Ez normál szigetelésvastagság.

2018. okt. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Födém 15cm gyapot.Aljzatot nem tudom.S a nyílászárok U értékét sem.Nem a fűtésszámla csökkentés az elsődleges mert úgy gondolom hogy 110m2 -t 20-25 ezerből kifűteni nem olyan rossz.Nem tudom hogy 5cm vagy az általad javadolt 15cm -rel mit spórolok,mert mindjuk 20 helyett 15 akkor igazából csak átszínezem s legalább lélegzik a ház.
2018. okt. 6. 15:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Lélegzik a ház?
2018. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!