Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Régi szürke hullámpala kerítés...

Régi szürke hullámpala kerítésre felfuttatható a borostyán növény? Nem teszi tönkre?

Figyelt kérdés

Vettünk egy telket, ahol ilyen régi palakerítés van. Nem tetszik. De mivel teljesen ép, nincs sérülés rajta, csak a tartóvasat kell festeni, ezért nem akarom más kerítésre cserélni, drága lenne.


Arra gondoltam bezöldítem borostyánnal. De egy ismerősöm le akar beszélni, mert szerinte a növény gyökerei bele fognak menni a palába, és tönkremegy. Nála a háza falát tette tönkre.


Mennyire hihető ez? A hullámpalát is tényleg széteszi?



2018. okt. 7. 03:07
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Felfutni felfut rá, de az nem holnapután lesz. Figyelj, ha le akarod tépkedni róla, valamelyest nagyon minimálisan bonthatja az anyagot (a moha százszor jobban), de szerintem kb. 50 évente jut ilyesmi az ember eszébe, (akkor is csak azért, mert a kerítést magát akarja megváltoztatni) és ezzel a tempóval úgy 5000 év múlva fogyna el a pala... Azért egy kompakt pala meg a tégláról potyogó vakolat, vakolatról pattogzó festék között van némi keménységi különbség, elhiszem, hogy lejött vele a házfal...
2018. okt. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Nekünk fa kerítésen volt, azt néhány év alatt megette. Az indái, kapaszkodói teljesen átfúrták, és el is korhadt a nedvességtől. Viszont a borostyán annyira megfásult, hogy tartja magát, az lett a kerítés. Szóval ha nem tetszik a mostani, akkor bízd a borostyánra, elintézi. Egy jó darabik szép lesz, de kiirtani rémálom.
2018. okt. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
*darabig. Amúgy tudom, hogy nálatok pala van és én fáról beszéltem, de azt is szét fogja nyomni, tönkreteszi.
2018. okt. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%
Hmm régi pala, alighanem jó kis azbesztes pala. Kérdés, mennyire akarod mérgezni a közvetlen közeledet. Az időjárás amúgy is kikezdi, hát még ha jól szétszedi a futónövény, akkor aztán lesz jó kis azbesztpor. Sajna nem olcsó megszabadulni sem tőle, hát még új kerítést építeni.
2018. okt. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Talán eternit vagy hogy hívják...? Erre gondoltok ti is?
2018. okt. 11. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!