Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Zsákutca végén lévő ingatlanok...

Zsákutca végén lévő ingatlanok kapubeállás. Jogszabàlyban nem találtam erre vonatkozó bekezdést? Egyik telek bal oldal sarokba torkolik, másik telek szemben a zsák utca vége, nagy kapus bejárattal. A közôs sarokba szoktam állni az autóval.

Figyelt kérdés
Kérdésem a következö?A szomszédnak nem tetszik hogy a közös sarokba állok,neki a telek elején van a kocsibeállója,és most még egy kocsbeállót akar nyitni a sarkon ahova szoktam állni.Lehet-e még egy kocsibeállója?Ha lehet,akkor az én szembeni beállóm mellé rakja be,amit ö nem is használna mert van neki,Csak azért rakna még eggyet,hogy ne álljak a sarokba a telke elé mert zavarja,ami ugye közös?Nehéz így leírni de ha valaki ért belőlle valamit a választ köszönöm!
2018. okt. 7. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Közterületen parkolaz?
2018. okt. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Zöldövezet magánkertes házakkal,mindenkinek van plussz autója amivel kint is parkol a háza elött,nekem csak így megoldott.
2018. okt. 7. 10:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Kinek az ingatlanához tartozik a terület?

Természetesen nem zárhatja le előled az utca közterületnek minősülő részét, az fog odaállni kettőtök közül, aki hamarabb hazaér. Ha viszont az telekkönyvileg az övé, akkor nem tudsz mit csinálni.

2018. okt. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Elég zavaros amiket leírtál. Telek nem tud torkolni, esetleg egy út. Szembeni beálló, de nem definiálod mivel szemben.

Mit jelent, hogy kocsibeállót nyitni? Keress rá google-al a kocsibeálló szóra.


Ha esetleg az a szituáció, hogy két - egymásra merőleges kerítésnél a szomszédod egy második nagykaput akar a kerítésen nyitni, akkor azt megteheti.

A két kerítés találkozásánál lévő terület közterület, így nem kettőtök közös tulajdona. Ha más a szituáció, akkor fogalmazd újra.

2018. okt. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kocsibeállót nyitni ugy értettem,hogy meglévő kerítés szakaszba nyíló szerkezetet beépíteni gk.behajtàs céljából.(Ez lenne a szomszédomnak a második gk.bejárója ugyan abba a kerítés szakaszba.) Ha én beállok a meglévő kapum elé akadályozom az ö létesitendö kapu használatát,vagy ö az enyémet.Ezt írtam fentebb saroknak,mert zsák utca vége.Kérdés hányat nyithat,engedélyhez kötött-e?
2018. okt. 7. 16:23
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

A kerítést érintő építés nem engedély, csak bejelentes köteles.

A helyi szabályozás tartalmazhat eltérő szabályokat, emiatt azt is meg kell nézni. Ebben az önkormányzat építési osztálya tud segíteni.

2018. okt. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!