Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szeretnék egy szaletlit (4x4...

Andicserhalmi kérdése:

Szeretnék egy szaletlit (4x4 esetleg 5x5 m) Nyeregtetővel, viszont fogópárok nélkül, bramac beton fedéssel. Fából megoldható? Lehet olyan erős fa koszorút csinálni, hogy nem nyílik szét?

Figyelt kérdés
Szükségem van a belmagasságra ,ezért a talp szelemennél nem lehet fogópárokat elhelyezni,csak a gerinc alatt,de az nem fog sokat.Segítene ha nem bramac fedés lenne,hanem pl. Gerard ?Vagy beton oszlopzsalus lábak és beton koszorú (macerás kizsaluztatni és drága ezért)és arra egy "fa szerkezet ?

2018. okt. 11. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez még nem olyan méret, aminek gondot kell okoznia, 6 méterig sima az üres fedélszék, főleg hőszigetelés és burkolat nélkül. Amúgy derékban, fél magasságon is betehetsz egy fogópárt, az sokat merevít a szerkezeten. Statikus ilyennel nem nagyon foglalkozik, egy jó ácsnak viszont szerintem nem okoz gondot.
2018. okt. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szép reggelt !A hőszigetelés és burkolat nélküliség milyen szempontból domináns a történetben ?
2018. okt. 12. 08:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem domináns, de azért az is lehet mondjuk +10 kg/m2. A betoncserép mondjuk 45 kg/m2, az 20% plusz teher. De igazából a szélteherhez meg hóteherhez képest nem mérvadó így sem.

Egy cserepeslemez amúgy könnyebb, persze, de méretéből adódóan meg lehet csinálni betoncseréppel, nem szabad, hogy gondot jelentsen.

2018. okt. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, akkor ha jól értem itt ennél a megoldásnál a szél és a hó teher játszik nagyobb szerepet mint a fedés?Mi mi lehet az arány csak hogy el tudjam képzelni mert a cserép súlyát el tudom helyezni Ehhez képest mekkora a szél és a hó szétfeszítő ereje?
2018. okt. 12. 15:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Szélszívás vagy nyomás van, nem feszítés.

Ahogy olvasom (ehhez én sem értek) 100 kg/m2 is lehet, de nagyban függ a hajlásszögtől. Ezek barominagy értékeknek tűnhetnek, de épületszerkezetben nem vészesek.

Én úgy gondolom, hogy 15/15 talpgerendával, 7,5/15 szaruztattal 80-90 cm tengelytávval el kell mennie.

Ha tartasz tőle, csináld cserepeslemezzel vagy zsindellyel.

2018. okt. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!