Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A "slag viziméter" helyettesít...

Todato kérdése:

A "slag viziméter" helyettesíthető-e "zsinór vizimérték-kel?

Figyelt kérdés
Megfelelő pontosságot lehet elérni vele? Jó minőségű szintező zsinórt használnák, kifeszítve. 10 m-es szakaszokat szinteznék. Van slag vizim, de nem mindíg van segítségem. (pont amikor kellene)

#slagvizi
2018. okt. 17. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a zsinórállást is csak slagvízmértékkel tudod belőni. De utána igen használható. Kisebb épületet a mai napig zsinórállásról építünk.

Persze van szintező, meg lézer is. De a zsinórállás mindig ott van a munkaterületen.

Ha jól van megcsinálva nem pontatlanabb, mint a lézeres.

2018. okt. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]


De gondolom ennyiért már találsz valakit, aki segít!

2018. okt. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Itt vannak fillérekért lézeresek.

Válogass.

[link]

2018. okt. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindhármótoknak a választ!


1.: Egy kis bővítésről lenne szó esetemben. Nem építész, építő mester vagyok, gépész, innen a pontosság igény. De dolgoztam technikum szünetekben építkezéseken és ott láttam a zsinórállást (zsinórpad?). Ha jól emlékszem + 1 m-re, sarokpontokra első lépésként alakították ki. Ez volt a "kályha" ?


2.: Nagyon jó lehet, nekem ez valóban nem éri meg. de hogy vagy mihez állítja a fekete dobozban a szintet?


3.: ez viszont -mint kütyü mánia is- elgondolkoztató.

2018. okt. 18. 21:34
 5/10 anonim ***** válasza:

Jól emlékszel, a +100-at vették fel referenciának.


"Egy kis bővítésről lenne szó esetemben. Nem építész, építő mester vagyok, gépész, innen a pontosság igény."

Erre teljesen megfelelő a zsinórállás, és a pontosság is.


"mihez állítja a fekete dobozban a szintet?"

A +100-hoz, és ezzel tudja "körbevinni" a szintet. Jó cucc lehet, de nem éri meg ahogy írták is.


"3.: ez viszont -mint kütyü mánia is- elgondolkoztató."

Ilyen filléres szarokra nem szabad költeni, sem a lézer pontossága, sem a libellája nem pontos. Volt szerencsém ilyen gagyihoz, pár méter után a lézernyaláb átmérője 2-3 cm volt. Ennél még az útépítők 'keresztezése' is pontosabb.

2018. okt. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó! Minek írsz hülyeségeket?!

A 300 Ft-os lézeres kulcstartóm sem szórja szét a fényét.

A kb.50 méterre lévő szomszédos házfalon is csupán egy kis piros pont. Tudod, ezért hívjál lézernek.

Az állványos lézeres vízmértéket pedig évek óta használom.

A szoba közepén -vízszintbe állítva- körbeforgatva, milliméter pontosan körbejelölhető a falon.

Ráadásul nem kell hozzá segítség és kis helyen elfér.

Persze lehet cipelni egy kőkorszaki 20 méteres slagvízmértéket is...

2018. okt. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Jól van, igazad van, csak nehogy szívrohamot kapj!

T. Kérdező hallgass az utolsóra és vegyél olcsón gagyit. Biztosan jó lesz a szoba közepén körbe forgatni.

2018. okt. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó!

"pár méter után a lézernyaláb átmérője 2-3 cm volt."


Az a baj, hogy itt a háziasszonyok is tanácsokat osztogatnak, miközben még a lézert is összekeverik az elemlámpájukkal.

2018. okt. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ok, itt csak te tudhatod, hogy mi a lézer. Meghajlok nagyságod előtt.

Igazad van, 2500Ft-os LÉZERES vizimérték nélkül még kutyaház át sem lehet építeni.

2018. okt. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Vettem zsinór vizit egy három betűs barkácsáruházban, elköltöttem 1150 Ft-t!

Jött segítség, körbe mértük / jelöltük a meglévő épületet és a kis bővítés sarokpontjait slagvizivel. Letakartam a jelöléseket egy - egy kartonlappal, hogy ne essek kísértésbe. Jött a zsinór, rajta a kis fityegővel ami mindig a jelölési zsinórvégnél volt.

Urak! nem volt értelmezhető eltérés a két jelölés között, beleértve az ácsceruza vonalvastagságát is. 18,5 m volt a legnagyobb távolság: terasz előtti kertkapuoszlop, a többi 5 ~ 10,5 m között.

Kiengedtem a vizet a slagból! Csak ez a kis fütyi könnyen leesik a zsinórról.

Még egyszer köszönök minden hozzászólást.

2018. okt. 24. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!