Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Elsősorban építkezni szeretnén...

Elsősorban építkezni szeretnénk. Minimum 120 nm2-re gondoltunk a párommal. Ennek megvalósítása hogyan kerülhetne sorra hamarabb?

Figyelt kérdés
Én még nem dolgozom,kb. 3,5 év múlva kezdek majd csak, onnantól egyből félre fogok tenni, amennyit csak tudok. Párom ugyanígy tesz. De mire odajutnánk,hogy oké, ház,minden jó,addigra minden öregebb lenne 10 évvel minimum. A párom addigra 40 lesz kb...(10 év van köztünk). Én minimum 2 babával képzelem az életünk, de a legjobb környezet (szerintem) egy családi ház lenne számu(n)kra. Ez kicsit vészes így. A bevételünk együtt kb 6-700 000 Ft lenne, a kiadásaink pedig beleférnének 250-300 000-be, remélem. (Albérlet,stb - nem akarunk szülőkön élősködni). Hitelt nem szeretnénk felvenni,mert élni is szeretnénk,nem csak dolgozni és pihenni. Nem csak építkezést tervezünk,de ingatlan vételt is, viszont azt is újítanánk: tető,burkolat,nyílászárók,stb..ha szükséges persze. A 20 millió a minimum,ami ehhez szükséges,bútorokkal együtt,stb. Az már egy magasabb életszínvonal (mondanák mások,szerintünk ez lenne az átlagos mindenhol...ez egy másik téma.) Hogyan lehetne ezt rövidebb időn belül megvalósítani? Spórolós taktikák? Akármi jöhet. Tapasztalatok? Saját életutatok ezen része "hogyan írta meg magát?"

2018. okt. 24. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szép álmok.. Minél hamarabb kezdj dolgozni, ha tanulsz is,vannak diák melók.. Spórolni addig nem tudsz, míg nincs miből. Esetleg maxoljátok ki a csokot.. Ez a kérdés 3,5 év múlva aktuálisabb lesz..
2018. okt. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A válasza szívmelengetően támogató, de sajnos nem tudok pozitívumot - sem - hozzáfűzni. Értem, hogy Ön inkább a "jelenben időzik" és minden pillanatot megél,de csekély százaléka az emberiségnek kedvezőbbnek tartja a jövőbeni tervek megvitatását - pl. partnerével, esetemben ezen az oldalon a válaszolókkal. Mindenesetre, köszönöm szépen, hogy semmittevése közepette írt egy segítő választ - így már tudom kihez fordulhatok 3,5 év eltelte után.
2018. okt. 24. 18:17
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem lesz az a 120 nm2 kicsi? Bár, ha ti ilyen piko méretűek vagytok akkor akár elég is lehet.
2018. okt. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy jön az élni szeretnétekhez a hitel. Félretesztek 5 misit, az havi 300 megtakarítással (ennyit írtál, 600-300) másfél év, és vesztek egy 20 milliós házat, törlesztőbe megy albérlet helyett. De albérletben is életben marad egy baba, 120 helyett meglesztek 60-70 négyzetméterben egy két kis gyerekkel, aztán később vesztek egy házat kevesebb hitellel. De ennyit a 30 éves párod elmagyarázhatna neked, csak van egy kis élettapasztalata. Csak nem a marsról csöppentetek ide.
2018. okt. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Az építkezés a jelenlegi árakon 300-350ezer/m2, ez egy 120m2-es ház esetében 40-42millió és nincs benne a telek, a kertrendezés, kerítés.

Én azt mondom, hogy a 20millió is hatalmas összeg, nem megy ropsz-ropsz összerakni, különösen 2 gyerek mellett, amikor te nem fogsz tudni dolgozni egy darabig.

Egyetlen megoldást látok, aminek realitásalapja is van, a kedvező, fixkamatozású lakáshitel meg a CSOK, amit most készülnek személyesebbé tenni.

Neked még van 3,5 éved sz iskolából, pályakezdőként nem lesz az egekben a fizetésed, de a jelenlegi rendszer szerint úgy a hitelhez, mint a CSOK-hoz kell valamennyi munkaviszony, hogy megkapjátok. És természetesen a hitellel, mint megoldással meg kellene barátkoznod. A közel 50 milliós építkezést meg hagyd a fenébe, nagyon jó

kész házakat lehet kapni a feléért, ha van rá keret és nem feltétlenül Budapestben gondolkoztok.

2018. okt. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Ezek szerint a sok lepontozósnak elég a "120 nm2".

(már ha egyáltalán sikerült felfogni)

2018. okt. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Semmi probléma, csak elírtam. Az oldalakon "nm"-ként van feltüntetve, mint mértékegység, így lett m2 helyett nm2. Tudom mire gondoltál,a hibámért elnézést. De aki érteni akarja, az érti.

Az eddigi válaszok annyira nem jó-hiszeműek..albérletbe semmiképp sem mennék babával, és addig semmiképp sem szeretnénk babát,ameddig nincsenek biztosítva azok a feltételek,amik szeretnénk,hogy legyenek.

2018. okt. 25. 10:42
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

3-as, 6-os vagyok.


Ne akard a tökéleteset.

Ne szabj feltételeket, hogy mikor jöhet a baba, mert mindig lesz valami ami majd!

2018. okt. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A hitel egyáltalán nem ördögtől való dolog. Két titka van, hogy annyi törlesztőt kell bevállalnotok, amit akkor is gond nélkül tudtok fizetni, ha az egyikőtök jövedelme kiesik, illetve kell lennie a számlátokon annyi megtakarításnak, amiből hónapokig tudjátok fizetni 0 bevétel mellett is. Ez 6-700e Ft-os jövedelemből simán megvalósítható 2-3 év alatt, és nem kell 10+ évet várni a saját házra. Viszont szerintem egyszerűbb lenne, ha legelőször nem azt a házat akarnátok megvenni, amiben aztán 50 évig élhettek, hanem egy kisebb lakást (albérletre hülyeség pénzt kidobni). Nyilván egy gyereknek jobb ha van kert, de emberek milliói nőttek fel panelban és nem lettek lelkisérültek, itt pedig csak pár évről lenne szó. Azért mert ti kertesben nőttetek fel, nem azt jelenti, hogy máshogy nem lehet csinálni.
2018. okt. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sokan készházat építenek, az gyorsabb és olcsóbb. 3,5 év nagy idő még sok minden változhat addig, a világban és nálatok is.Kívánom, hogy váljanak valóra az álmaitok!i
2019. máj. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!