Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerülhet egy heves...

Mennyibe kerülhet egy heves megyei kis faluban egy 60-70nm-es ház építése? Részletek lent.

Figyelt kérdés
1 szint, esetleg egy terasz, semmi extra, szolid kis házikó. Telek van, épületet kell előtte bontani. Nyilván 1000 dologtól függ az ár, csak szeretnénk kitalálni, hogy jelen piaci helyzet mellett építeni éri meg jobban vagy venni egy használtat.
2018. nov. 25. 06:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a telekárkülönbséget nem nézed, akkor majdnem pont annyiba kerül, mint Budapesten. De a kulcsátadás másnapján nem tudod annyiért eladni, mint amennyit a belerakott építőanyagért fizettél.

Ha veszel egy jobb állapotú 100 m2-est, olyan 40-50 évest, teljesen felújíttatod, hőszigetelés, központi fűtés, új fürdőszoba, minden, akkor marad legalább 5 M Ft-od, plusz a másik telek.

2018. nov. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont annyiba kerülhet, mint máshol. Az anyagárak és a szakmunkák árai közel azonosak országszerte, talán annyi, hogy vidéken még nehezebb találni szakembert.


Az ingatlan árát nagyon sokban az elhelyezkedése határozza meg, tehát az, hogy országon belül hol található.


Jelen helyzetben nem tudom, hogy ebben a kis faluban, amit említettél, milyenek a házak árai, általában ilyen kicsi helyeken, hacsak nincs közelben nagyváros, eléggé nyomottak az árak. Az építkezés viszont ugyanannyi, mint máshol. Lehet, jobban járnál egy használttal, ami azért lakható és szép lassan felújítanád.

2018. nov. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól írják, vegyél használtat. Kis falukban ha nem is bagóért, de viszonylag olcsón kapsz és még a felújítással együtt is olcsóbb mint építtetni. Ráadásul ugye nem muszáj rögtön komplett felújítást csinálni, hanem ahogy szükséges, meg ahogy időd/kedved/pénzed van.
2018. nov. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nem nagyon éri meg építeni. Iszonyat drága. Van vagy 300 ezer m2-e azt mondják. Nekem 62m2 került 9 millióba de annak már 11 éve. Szintén kis falu. Amit tudtam és szabadoott azt magam csináltam. Minden új de olcsóbb kategóriás pl burkolatokkal. Persze szép így is. Az egyetlen dolog a tetőcserép ami nem új. Az még plusz egy vagyon lett volna. Ráadásul korszerűbb fűtés is csak tavaj került bele az még plusz egy milla. És plusz apróbb dolgok amiket még én utólag csináltam. Pl terasz 500 ezer. Ott se volt munkadíj. Az épület elbontás szintén egy vagyon a mai világba. Több százezres tétel nagyságtól függően. Tanács :ne építkezz. Vásárolj. Sok ideget megspórolsz és olcsóbban kössz ko
2018. nov. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasonló sejtésem volt nekem is. :)
2018. nov. 25. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!