Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Meddig enyém a terület (magass...

Meddig enyém a terület (magasság, mélység)? Bármit csinálhatok rajta?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti :)


Ha én a kerítésem tetejére NATO hálót akarok rakni abba beleköthetnek azon kívül, hogy hülyének néznek? :D


Milyen magasságig és mélységig enyém a területem?


Hogyan ellenőrzik (ha ellenőrzik egyáltalán), hogy én lentebb mentem-e a megengedett mélységnél. Pl van-e 50 méter mélyen egy atombunkerem?


A kerítésekre vonatkozóan van szabályozás? Pl illene kell a többi házhoz, vagy hasonló? Vagy ha akarok csinálhatok 2 és fél méter magasat is?



2018. nov. 30. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Konkrétan nem tudom, de nyilván nem csinálhatsz akármit. Pl. nem építhetsz egy iszonyú magas tornyot, ami eleve elrontja a szomszéd kilátását s tuti beleköthetnek más okból is.

Ha lemész és belekavarsz a rétegvízbe, az sem kedves dolog, ott is kell legyen szabályozás. Nyilván pár méterre lemehetsz és építhetsz pincét vagy alagsort...



Nem tűnt fel, hogy a kerítéseknél ne lenne elég nagy szabadság, de hogy milyen magas lehet, fogalmam sincs. Jó kérdéseid vannak, ez engem is érdekel.

2018. nov. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Minden településen (sőt településrészenként is) van meghatározás arról,milyen magas lehet a házak homlokzatmagassága maximum, és mi az, amihez nem kell engedély és bejelentés sem. Tehát pl. a ház homlokzatmagassága max.4,5m, vagy 13 m, stb, vagy lehet építeni 20 m magas szélturbinát..Ezt a helyi építési szabályzat írja le. A mélység: ez is meghatározott.

Mostanság nagy felhajtás volt pl.a kutak engedélyeztetése körül. Vagyis egy fúrt/ásott kúthoz is kell engedélyt kérni,ami jellemzően nem 50 méteren van, akkor bármi más, ami megváltoztatja a talaj stabilitását, arra is kell.

A kerítés is szabályozott, szintén területenként, de általánosságban 2,5 m magasság lehet max.

A helyi építési szabályzat, valamint ha van, akkor a településképi szabályozás mindent leír. Ezek rendszerint a település honlapján elérhetőek, de a polgármesteri hivatalban biztosan.

2018. dec. 1. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Ment a zöld
2018. dec. 1. 06:40
 4/4 anonim ***** válasza:
93%

Még annyit, hogy a talajban való műtárgyak építését rengeteg jogszabály korlátozza, ott van a komplex környezetvédelmi, a bányakapitánysági, a vízügyi hatóság és rengeteget még nem is ismerek szerintem, nekem eddig ezekkel volt dolgom.

Terepszint felett pedig az országos településrendezési követelmények (OTÉK), helyi rendeletek, építési szabályzatok (ahogy előttem már elmondták), valamint a főépítészi osztály - arculati kézikönyv, településképi vélemény, tervtanácsi állásfoglalás szintjén.

A szomszédod kérhet birtokvédelmet, jelentheti a jegyzőnél a jogai csorbitását, mely szerint a szabad kilátáshoz, benapozottsághoz joga van (persze keretek között, ezt is írták korábban, megengedett építménymagasság, beépítési sűrűség és a többi függvénye, Budapest belvárosában senki nem tehet panaszt, mert nem lát el a Balatonig), aztán megvizsgálják, hogy ezt tényleg korlátozza-e az építményed, illetve nem sért-e egyéb jogszabályokat.


Ezen felül pedig minden, amit a talajban találsz, az az államé.

2018. dec. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!