Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szálas hőszigetelő anyag átázik?

Szálas hőszigetelő anyag átázik?

Figyelt kérdés
2018. dec. 1. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Át. Ezért szoktak alá párazáró, fölé páraeteresztő fóliát tenni.
2018. dec. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ha padlást szigetelik vele,ott is kell fölé meg alá? Mi az értelme?
2018. dec. 1. 16:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az értelme az, hogy a szálas hőszigetelő anyagban nem az anyag szigetel, hanem a szálak között megrekedő levegő. Ha a levegő szabadon áramlik ki és be a szálas anyagban, akkor jelentősen lecsökken a hőszigetelő képessége.
2018. dec. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Alá azért kell, hogy a lakásból felszálló pára ne csapódjon ki a szigetelőanyagban, mert azzal romlik a szigetelése. Fölé pedig azért kell, hogy ha valahol beázik a tető, vagy a szél betudja hordani a havat, akkor kevésbé legyen nedves, és mivel ott páraátersztő a fólia, így ki is tud száradni, ha netán nedves lesz. Természetesen a felső kihagyható, ha a cserép alatt van tetőfólia, és nem érheti nedvesség a szigetelőt. Tehát mindkettő a nedvességtől védi a szigetelés, mert amint vizes lesz, nem képes ellátni a feladatát.
2018. dec. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Alá párazáró, fölé páraáteresztő fóliát szokás tenni.

Áll ki a szélbe kötött pulóverben... nem igazán szigetel, mert átfújja a szél. Vegyél rá egy vékony dzsekit, ég és föld lesz a különbség.

2018. dec. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

fölé nem csak a "beázás" meg a porhó miatt kell tenni fóliát...

a por miatt.

ugyanis ha por kerül az anyagba attól pár év alatt összetömörödik, és lényegesen veszít a szigetelőképességéből.

2018. dec. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És a hungarocellt érheti víz,tehát tárolásnál nem kell letakarni,csak a szálas hőszigetelőt? Én úgy tudom a hungarocell is átázik.
2018. dec. 1. 19:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Az expandált polisztirol is vesz fel vizet.
2018. dec. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm.Csak nem értem azt írják,hogy nehezen éghető pedig nagyon könnyen el tud égni.Illetve a nedvességnél is,egy idő után nem veszít a hőszigetelő képességéből,ha már kész a szigetelés az épületen,és sok eső éri?
2018. dec. 1. 22:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Homlokzaton a vakolat védi az esőtől.

Magában nem ég. Persze ha tűzbe dobod, más anyagok segítségével elég.

2018. dec. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!